(Anna Laudel)’de Yeni Sergi: “Sınır-sız Devinim”

Serkan Küçüközcü, Ayçiçeği, 2022

Anna Laudel, sanatçı Serkan Küçüközcü’nün tablolarının bir araya geldiği “Sınır-sız Devinim” isimli kişisel sergisine, 26 Nisan Salı gününden itibaren ev sahipliği yapıyor.


“Sınır-sız Devinim”
Sergi

Sanatçı: Serkan Küçüközcü
Tarih: 26 Nisan 2022 Salı – 10 Haziran 2022 Cuma
Yer: Anna Laudel, Beyoğlu / İstanbul


Serkan Küçüközcü, yaşam ve doğayla kurduğu ilişkinin bir göstergesi olarak doğal mekânları tablolarında betimlerken, peyzaj resminin çağdaş sanata bakan yüzünü vurguluyor ve dış dünyanın iç dünyamız ile olan ilişkisini yansıtıyor.

Hayatın olağan akışında buzdağının görünmeyen tarafında rolünü sürdüren bilinçaltı, Küçüközcü’nün fırça darbelerinde sınırsız ve zamansız ilişkilerin kurgulandığı bir düzlemde beliriyor. Bilinçaltından gün yüzüne çıkan imgelerle sanatçı çocukluk ve masumiyeti işaret ederken; oyun, oyuncak ve hikâyelere ait parçaları birer simge gibi resme taşıyor. Mekânın kendine ait gerçekliğini altüst ederek kompozisyondaki yerini alan nesne ve figürler; ıssızlık ve zamansızlık hislerini uyandırırken gerçeküstücülüğe de kapı aralıyor.

Sergiye adını veren sınırsızlık olgusu, bilinci ve bilinçaltını uzlaştırırken, aynı zamanda sanatçının gelenekselden çağdaşa devinen bir resimsel pratiğinin mücadele alanı olarak yorumluyor. Sürekli bir yolculuk hali gibi olan bu mücadele alanı Küçüközcü’nün eserlerinde geçmiş ve geleceğin, hayal ve gerçeğin, madde ve ruhun sınırsızlığına açılıyor.

Serkan Küçüközcü’nün sanatseverleri rengarenk bir yolculuğa davet eden peyzaj eserlerinin yer aldığı “Sınır-sız Devinim” sergisi, 10 Haziran Cuma gününe kadar Anna Laudel’de görülebilir.

Anna Laudel’in İstanbul ve Düsseldorf’taki galerilerinde yer verdiği güncel sergiler, fuar takvimi ve etkinlik programları web sayfası veya sosyal medya kanalları (Instagram, Facebook, Twitter) üzerinden takip edilebilir.


Serkan Küçüközcü
Serkan Küçüközcü 1980 yılında Eskişehir’de doğdu. 2010 yılında Anadolu Üniversitesi, Güzel Sanatlar Fakültesi Baskı Sanatları dalında lisans eğitimini tamamlayan sanatçı, yurt içi ve yurt dışında pek çok karma sergi ve workshopta yer aldı. Ayrıca 2011 yılında Galeri Soyut, 2013 yılında Galeri Linart, 2014 yılında Aysel Gözübüyük Sanat Galerisi, 2017 yılında Anna Laudel’de açmış olduğu dört kişisel sergisi bulunmaktadır.

Anna Laudel
Eylül 2021 tarihi itibariyle Gümüşsuyu’ndaki yeni binasında sanatseverlerle buluşan Anna Laudel, yerli ve yabancı sanatçıların eserlerini sergilediği kapsamlı sergilere ev sahipliği yapmaya ve sanatçılarını uluslararası fuarlarda temsil etmeye devam etmektedir. Aynı anda birden fazla sergi ve etkinlik düzenlemeye olanak sağlayan ve yaklaşık 1000 metrekarelik alana yayılan galeri, İstanbul’un önde gelen dinamik güncel sanat merkezlerinden biri haline gelmenin yanı sıra, temsil ettiği sanatçılarla birlikte büyüyerek daha fazla sanatsevere ulaşmayı amaçlamaktadır.

Anna Laudel, 2019’da Almanya’nın Düsseldorf kentinde açtığı ikinci galeri mekanıyla bu alanda yürüttüğü çalışmalarını uluslararası bir boyuta taşıdı. Galeri, Düsseldorf’taki mekanında da Türkiye ve yurt dışından sanatçıların karma ve kişisel sergilerine yer vermektedir.