(COPA Isı Sistemleri) 30. Yılını KUTLUYOR!

COPA Kombi Fabrika

İklimlendirme sektöründe faaliyet gösteren COPA Isı Sistemleri, 30. yaşını kutluyor. Çevreye saygılı, tasarruf sağlayan ve yenilikçi ürün grubuyla öne çıkan COPA, inovatif teknolojileri ürünlerine adapte ederek büyümeye devam ediyor.

COPA, Bursa Minareliçavuş Organize Sanayi Bölgesi’nde bulunan 26 bin metrekarelik tesisinde yüzde 100 yerli sermaye ile üretimlerini gerçekleştiriyor. 4 kıtada ve Türkiye ile birlikte 40’tan fazla ülkede faaliyet gösteren COPA’nın ürün grupları arasında tam yoğuşmalı ve hermetik kombi; duvar tipi split, multisplit ve salon tipi klima; hermetik şofben ve radyatörler bulunuyor.

Gerçekleştirdiği üretiminin yüzde 80’ini ihraç eden COPA, global pazarlardaki varlığını da günden güne sağlamlaştırarak dünyanın birçok noktasında müşterilerinin yaşam alanlarında dokunmaya devam ediyor. Bugüne kadar yaklaşık 4 milyon evde COPA ürünü kullanılırken 16 milyon kişi ise COPA ile ısındı. Ürünleri İngiltere, Çin, Romanya ve Polonya başta olmak üzere birçok ülkede kullanılan COPA, her yıl Türkiye’nin lider ihracatçıları arasında yer alıyor. 2021 yılında ihracatta, önceki yıla kıyasla cirosal olarak seneyi TL bazında yüzde 100’den fazla büyüme ile kapatan COPA, 2022 yılında ihracatta cirosunu yüzde 40’a yakın artırmayı hedefliyor.

30. Yılında Çin’e Kombi İhracatına Başladı
COPA, Çin’e radyatörün ardından kombi de ihraç etmeye başladı. COPA, son teknoloji kullanarak ürettiği kombisi “Eon”u 2022’nin ilk çeyreğinde Çin pazarındaki tüketicileriyle buluşturdu. COPA’nın Bursa’daki fabrikasında ürettiği “Eon” kombiler, Çin pazarında ilgiyle karşılandı.

30 yıllık hikâyelerine nice başarıları sığdırdıklarını ifade eden COPA Isı Sistemleri Genel Müdürü Oktay Erdinç; “Başarılarla ve ilklerle dolu bir 30 yılı geride bırakmanın mutluluğu içerisindeyiz. Kurulduğumuz günden itibaren, yenilikçi ürünlerimizle her zaman iş ortaklarımızın ve müşterilerimizin hayatına değer katmayı hedefledik. COPA olarak dünyada 40’ın üstünde ülkede yer alan global bir markaya dönüştük. 30 yıldır olduğu gibi değerlerimizin ışığında ve modern çağın rehberliğinde; üretmeye, sektörümüze öncülük etmeye, insana ve teknolojiye yatırım yapmaya devam edeceğiz” dedi.