(İstanbul Araştırmaları Enstitüsü) “Kütüphane Haftası”nı KUTLUYOR!

Suna ve İnan Kıraç Vakfı İstanbul Araştırmaları Enstitüsü Pera Öğrenme iş birliğiyle, 58. Kütüphane Haftası kapsamında kitapseverler için çevrim içi atölye düzenliyor. Ayrıca Kütüphane Haftası boyunca 28 Mart – 3 Nisan tarihleri arasında tüm kütüphane çalışanları Pera Müzesi’ni ücretsiz ziyaret edebilecek.


“Evde Kitaplık Düzenleme Atölyesi”

Eğitmen: Furkan Sevim
Tarih:
31 Mart 2022 Perşembe
Saat: 19.30 – 20.30
Katılım: Sınırlı, Kayıt Gerekli, Ücretsiz
Mecra: Çevrim İçi, Zoom


Kullanışlı ve düzenli kitaplık oluşturma yollarının paylaşılacağı “Evde Kitaplık Düzenleme Atölyesi” programında katılımcılar, kütüphane ve sınıflama kavramı ile sınıflama uygulaması hakkında bilgi edindikten sonra, kitaplıklarını daha kullanılabilir ve renkli hale getirme uygulamasına geçecekler.

Kütüphanelerde kitapların üzerindeki etiketlerin nereden geldiği ve neler ifade ettiği hakkında detaylı bilgi edinecek kitapseverler, aynı zamanda kütüphanecilik tarihi üzerine keyifli bir sohbete de katılmış olacak. İstanbul Araştırmaları Enstitüsü Kütüphane Sorumlusu Furkan Sevim’in eşlik edeceği atölye çalışması 31 Mart Perşembe günü Zoom Meeting uygulaması üzerinden gerçekleşecek. Etkinlikte, rehber eşliğinde yapılan çevrim içi sergi turundan sonra, sergiye yönelik atölye çalışması yapılacak.

Etkinlik hakkında ayrıntılı bilgi ve kayıt formu için İstanbul Araştırmaları Enstitüsü web sayfasına bakılabilir. Beyoğlu Tepebaşı’ndaki İstanbul Araştırmaları Kütüphanesi çevrim içi randevu sistemi ile Pazartesi’den Cuma’ya 13.30–16.30 saatleri arasında ziyaret edilebilir.