(ArtOda)’da Yeni Sergi: “Mevcudiyet Kayıtları”

Müze Evliyagil bünyesinde kısa süreli sergi ve projelerin gerçekleştiği ArtOda, “Mevcudiyet Kayıtları” isimli performans arşivleri video sergisi ile 17 Mart Perşembe gününden itibaren sanatseverleri ağırlamaya hazırlanıyor.


“Mevcudiyet Kayıtları”
Performans Arşivleri Video Sergisi

Sanatçılar: Ebru Sargın L., Gülhatun Yıldırım, Mehtap Baydu, Nezaket Ekici, Zeynep Kayan & Özgür Atlagan
Tarih: 17 Mart 2022 Perşembe – 22 Mayıs Pazar 2022
Saat: 11.00-17.00
Yer: Müze Evliyagil, ArtOda, İncek / Ankara


Türkiye genelinde video sanatını mercek altına almak üzere eş zamanlı olarak düzenlenen SENKRON’un takviminde de yer alacak olan “Mevcudiyet Kayıtları”; Türkiye’de performans sanatının önde gelen kıdemli isimleriyle genç sanatçıların performans arşivlerini bir araya getiriyor. Kadın kimliği, beden politikaları ve bedenin sınırları kavramları etrafında 6 sanatçının performans videoları sergide yer alacak.

Sergide yer alan sanatçılar; Ebru Sargın L., Gülhatun Yıldırım, Mehtap Baydu, Nezaket Ekici, Zeynep Kayan & Özgür Atlagan.

“Mevcudiyet Kayıtları” isimli sergi hakkında ayrıntılı bilgi için web sayfası ziyaret edilebilir.


SENKRON
Video sanatını mercek altına alan SENKRON, İstanbul başta olmak üzere Türkiye’nin birçok ilinden bu sene 53 katılımcı sanat kurumları ve organizasyonlarının iş birliği ile gerçekleşiyor. SENKRON, bir sanat mecrası olarak videoyu farklı mekânlarda görünür kılmayı amaçlıyor ve farklı iş modelleri ile çalışan sanat kurumları ve organizasyonlarını birlikte hareket etmeye davet ediyor. İlerleyen senelerde daha geniş katılım ile kapsamını genişleterek bu birlikteliğin ve dayanışmanın devam edeceği bir etkinlik olmayı amaçlıyor.