(YAPI KATALOĞU) “Malzeme Kitabı” 2022 Yayında!

YAPI KATALOĞU profesyonellerin yeni yapı malzemeleriyle tanışması, tasarımcıların aradığı çözümleri bulabilmesi adına rehber niteliğinde hazırladığı, 2022 yılının ilk projesi olan ikinci “Malzeme Kitabı”nı tanıttı. Mimar ve iç mimarlar başta olmak üzere sektör profesyonellerinin dijital erişimine açık olan kitap, sektörün aktörlerini profesyonel zeminde birbirleriyle buluşturuyor.

“Malzeme Kitabı”, ilk sayısında olduğu gibi, YAPI KATALOĞU çatısı altında düzenlenen “Altın Çekül Uluslararası Yapı Kataloğu Ödülleri 2021” kapsamında ödül almaya hak kazanan yapı ürünlerine ve sektörel pazarlama projelerine yer verdi. Dereceye giren firmalar ile kategori birincileri firmalarının yenilikçi, fonksiyonel ve sürdürülebilir ürünlerinin yer aldığı Malzeme Kitabı ile YAPI KATALOĞU sektörün farklı paydaşlarının arasında köprü olmayı hedefliyor.

Katılım sağlayan firmaların 3 ana kategoride değerlendirildiği ve ödül aldığı Altın Çekül Ödülleri sonucunda yapıda yenilikçi ürün, pazarlama ve fikir kategorilerinde ödül alan yapı malzemesi firmaları; ürünlerinin en detaylı açıklamalarıyla birlikte “Malzeme Kitabı”nda 7 ana kategori altında yer alıyor.

Kitabın dizininde yer alan kategorilerin sıralaması şu şekilde yer alıyor:

• Yapı Öncesi İşler
• Kaba Yapı
• İnce Yapı – Bitirme İşleri
• Zemin – Duvar – Tavan
• Mutfak – Banyo
• Tesisat
• Sektörel Pazarlama

“Malzeme Kitabı”, 9 yapı ürünü ve 3 sektörel pazarlama projesi olmak üzere toplam 12 farklı ürün ile öne çıkıyor. Kitapta Altın Çekül Ödülleri 2021’de ödül almaya hak kazanan bütün bu ürünlere dair firma yetkililerinin iletmiş oldukları yorumlara da yer veriliyor. Kitapta bulunan 9 yapı ürünü; görselleri ve ürüne dair detaylı açıklamalarıyla birlikte, bulundukları projelerin fotoğraflarıyla sunuluyor. Ayrıca her sayfada; ürünlerde kullanılan malzemelerin, ürünlerin öne çıkan özellikleri, uygulama alanları ve teknik özelliklerinin yer aldığı detaylı bir künye de yer alıyor.

“Malzeme Kitabı”nda; 2021 yılında, 27. Altın Çekül Ödülleri kapsamında düzenlenen, mimar ve iç mimarların da ödüllendirildiği; “Mimarın İlk Yapısı” Ödülü ve “Mimarlık Teşvik” Ödülü olarak iki farklı yarışmayı bünyesinde barındıran YAPI KATALOĞU Mimarlık Ödülleri’ndeki projelere de yer veriliyor. Toplam 9 farklı mimari projenin bulunduğu “Malzeme Kitabı”; sadece yapı ürününü değil, en başarılı inşa edilmiş yapıları ve tasarlanmış fikirleri de sektörle buluşturuyor.

İnteraktif bir kitap olması sebebiyle, “Malzeme Kitabı”nın her ürün ve proje sayfasında ürünlere ait, daha detaylı bilgi, görsel, katalog, video, çizim vb. her türlü dosyaya erişilmesini sağlayan bir buton bulunuyor. Kitabı inceleyenler bu butona tıklayarak ürünün YAPI KATALOĞU web sitesinde yer alan detaylı sayfaya yönlendirilerek, bu ürün hakkında her türlü bilgiyi edinebilir.

Ürüne dair daha detaylı bilgi alınmak istenilirse, her sayfada yer alan “bilgi alma” butonuna tıklanarak, sektör profesyoneli her firmaya ve mimarlık ofisine özel “Detayı Bilgi Talep Formu”na ulaşılabilir. Bu kapsamda yetkili firma veya mimarlık ofisi ile YAPI KATALOĞU üzerinden iletişim kurulabilir.

YAPI KATALOĞU “Malzeme Kitabı”nı incelemek için \bağlantı tıklanabilir.


YAPI KATALOĞU
YAPI KATALOĞU Türkiye’nin 1973 yılından beri yayımda olan ilk ve tek malzeme kataloğudur. YAPI KATALOĞU 49 yıldır yapı malzemesi firmalarına, bir ürün vitrini, iletişim kanalı, malzeme seçicilerle tanışma imkanı sunan çok kanallı tanıtım hizmetiyle, inşaat piyasasındaki kilit endüstri profesyonellerine erişim sağlar. Mimarlar, iç mimarlar, inşaat mühendisleri, müteahhitler, şantiye şefleri ve satın almacılar YAPI KATALOĞU’ndan ürün ve malzeme seçer, teklif alır ve satın alım yapar, ihale veya bayilik teklifi alır, detaylı bilgi sorgular. YAPI KATALOĞU, firmaları bu profesyonellere yakınlaştırarak, ürün ve malzeme satışlarına katkı sağlar. | www.yapikatalogu.com