(OYAK Çimento) Beyaz ve Gri Çimento Ürünlerini Yeniledi!

Sürdürülebilir bir dünya adına sektöründe öncü faaliyetler yürüten OYAK Çimento, daha çevreci yeni özel ürünleriyle müşteri ihtiyaçlarına cevap veriyor. Gri çimento ürünlerini yeni ambalajlarında sunan OYAK Çimento, beyaz çimento segmentinde “Süper Beyaz” ve serinin yeni üyesi “Pro Beyaz” ile de yeni bir dönem başlatıyor. 

“Net-Zero” taahhüdü veren ilk Türk çimento şirketi olan OYAK Çimento, ürün gamına dahil ettiği özel ürünleriyle müşterilerine özel çözümler sunuyor. Amerika, Rusya, İsrail, Romanya, Fas gibi ülkeler başta olmak üzere dünyada toplam 85 ülkeye ihracatı bulunan OYAK Çimento, Beyaz ve Gri çimento ile satış oranlarını önemli ölçüde artırmayı hedefliyor.

OYAK Çimento, “Pro Beyaz”ı da ürün ailesine dahil ederek, müşterilerine hem “Süper Beyaz” hem “Pro Beyaz” ile daha yüksek beyazlık vadediyor. “Süper Beyaz”a göre daha ince tanecikli yapıda ve aynı zamanda düşük CO2 emisyonuna sahip “Pro Beyaz”, piyasadaki en yüksek beyazlığa sahip ürünlerden biri olma özelliği taşıyor.

OYAK Çimento’nun bu kapsamda ürettiği CEM VI (S-LL) 32,5 R tip ürün Türkiye çimento sektöründeki G uygunluk belgesini alan ilk “CEM VI” sınıfı ürün olarak öne çıkıyor. Şirketin “düşük karbon” salımına sahip çimento ve beton vizyonu doğrultusunda kullanıma sunulan bu ürün, 350 kg.CO2/ton’un altındaki karbon ayak izi ile fark yaratıyor.

“Cementum” ve “Powercem” ürünleri, tüm basınç dayanımı sınıflarına uygun, çevresel etkilere dirençli beton üretimi, zemin enjeksiyon projeleri ve her türlü tamirat işlerinde kullanılabilirken “Duracem” ve “Duracem+” ürünleri ise çevresel etkilere karşı yüksek direnç istenen deniz, kıyı ve liman yapıları, düşük hidratasyon ısısı gerektiren kütle betonu ve baraj inşaatı gibi projelerde tercih ediliyor. Yeni özel ürün ailesi, portland çimentoya göre çok daha düşük klinker içeriyor ve şirketin Net-Zero hedeflerine de katkı sağlıyor.

Ayrıntılı bilgi için www.oyakcimento.com web sayfası ziyaret edilebilir.