(BSH Türkiye) Sürdürülebilirlik Kapsamında “Temel Seviye Sıfır Atık Belgesi” Aldı!

Türkiye’de Bosch, Siemens, Gaggenau ve Profilo markalarıyla üretim yapan BSH Türkiye, sürdürülebilirlik alanındaki çalışmalarına bir yenisini daha ekledi. Şirket, Kartal ve Ümraniye lokasyonları için TC. Çevre Bakanlığı’ndan “Temel Seviye Sıfır Atık Belgesi”i almaya hak kazandı.

Avrupa’nın en büyük ev aletleri üreticilerinden biri olan BSH, üç boyutlu olarak geliştirdiği stratejisinde çevre koruma, sosyal sorumluluk ve iş sürekliliğini bu anlayışın temeli haline getiriyor. Şirketin hedefleri arasında satın alma ve üretimden elektrikli aletlerin kullanımına, iade, yenilenme, geri dönüştürülme ve yeniden kullanıma dek tüm değer zincirinde kaynak kullanımını ve enerji tüketimini en alt düzeye indirebilmek yer alıyor.

Bu kapsamda BSH, 2017 yılında kaynakların daha verimli kullanılması, atık miktarlarının azaltılması ve oluşan atığın geri dönüştürülmesi için “Sıfır Atık Projesi”ni Kartal ve Ümraniye lokasyonlarında başlattı. 2020 verilerine göre şirket kağıt ve kartonda 773 kg, karışık ambalajda 441 kg ve cam ambalajda 99 kg atığın önüne geçmiş oldu.


BSH
BSH Hausgeräte GmbH 13,9 milyar EUR toplam cirosu ve dünya genelinde 2020 yılı itibarıyla 60.000 çalışanı ile ev aletleri sektöründe küresel bir liderdir. Şirketin marka portföyü Bosch, Siemens, Gaggenau ve Neff gibi on bir ünlü ev aletleri markasının yanı sıra, ekosistem markası Home Connect ve Kitchen Stories gibi hizmet markalarından oluşmaktadır. BSH üretim faaliyetlerini 39 fabrikada yürütmekte olup 50 ülkede varlığını sürdürmektedir. BSH, bir Bosch Grubu şirketidir. | www.bsh-group.com