(Weltew Home) Bursa İnegöl’deki Fabrikasında 25. Yaşını Kutluyor!

Mobilya sektöründe çeyrek asrı geride bırakan Weltew Home, Bursa İnegöl’deki fabrikasında 25. yaşını kutluyor. Weltew Home Yurt İçi Satış Müdürü Akın Can, sektöre dair değerlendirmelerde bulunarak, markanın 2022 yılı için planlanan hedeflerinden bahsetti. 

Weltew Home Yurt İçi Satış Müdürü Akın Can, mobilya sektörünün son 10 yıldaki hızlı yükselişinde Weltew Home’un rolünün de çok büyük olduğunu ve bunun nedeninin sadece kendi markalarına yatırım yapmadıklarından kaynaklandığını söyledi. Hem Bursa İnegöl’e hem de Türkiye mobilya sektörüne yatırım yaptıklarını belirten Can, “Kaliteyi erişilebilir kılarak bugün, yurt içinde 110 mağazamızla hizmet verirken, dünya çapında da ülkemizi başarıyla temsil ediyoruz. Hem ihracat yoluyla hem de yurt dışında yer alan 70 mağazamızla kullanıcılarımızın evlerine mobilyalarımızla konuk olurken, trend modellerimizle yaşam alanlarını da güzelleştiriyoruz” dedi.

2022 yılı sonunda 1 milyar TL ciroya ulaşmayı planlıyoruz.

Can konuşmasına “2017 yılında Turquality markası olmayı başarmış firmamız geçtiğimiz yıl İnegöl’ün ihracat rekortmeni oldu. 2021 yılı sonunda da bir önceki yıla göre, hem de pandemiye rağmen yüzde 70’lik bir büyüme elde ederek, 430 milyon TL’lik ciroya ulaştı. 2022 yılında da neredeyse yüzde yüzlük bir büyüme hedefiyle kendi çıtamızı yükselterek 1 milyar TL’lik ciroya ulaşmayı planlıyoruz”  diyerek devam etti.

Mağazacılık yapılaşmasının arkasındaki başarımız bizi güçlü kılıyor. Mega fabrika yatırımı ile üretim kapasitemizi artıracağız.

Mağazacılıkta teknolojik alt yapı ve ar-ge çalışmalarıyla rekabet açısından çok güçlü olduklarını belirten Can sözlerini şöyle sürdürdü:

“Geçtiğimiz sene 70 kişilik ek istihdamla bugün bünyemizde toplam 630 çalışan sayısına ulaştık. İstihdam konusunda yeni atılımlarımız olacak. Büyütme çalışmalarına devam ettiğimiz mega fabrika yatırımımız ile kapalı alan kapasitemizi 150 bin metrekareye çıkartacağız. Depolama alanlarıyla birlikte toplamda ise 250 bin metre karelik geniş bir alanda faaliyetlerimizi sürdürmeyi planlıyoruz” dedi. Can ayrıca İnegöl Hacı Sevim Yıldız 5 Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile pazarlama ve perakende alanında eğitim gören öğrencileri, istihdama kazandırmak amacıyla Okul-Sanayi İş Birliği Modeli kapsamında protokol de imzaladıklarını söyledi.

IIFF 2022 İstanbul Mobilya Fuarı’na katılacaklarını belirten Can, “25 – 30 Ocak 2022 tarihleri arasında düzenlenecek, Türk fuarcılık tarihinin en büyük fuarı IIFF 2022 İstanbul Mobilya Fuarı’nda yerimizi almaya hazırlanıyoruz. Tüyap Fuar Merkezi’nde Salon 3’te 311 no’lu stantta hem yerli ziyaretçilerimizi hem de yurt dışından gelecek yabancı alım heyetlerimizi misafir edeceğiz” dedi.

Ayrıntılı bilgi için: www.weltew.com