(Panasonic Life Solutions Türkiye)’den “Aktif Hassas Hava Örneklemeli Yangın Algılama Dedektörü”

Panasonic Life Solutions Türkiye geliştirdiği “Aktif Hassas Hava Örneklemeli Yangın Algılama Dedektörü” ile yangın anında klasik yöntemlerin yeterli olmadığı ve dumanın algılanma sürecinde zorluk yaşanabilecek durumlara çözüm sunuyor.

Yangın algılama sistemleri alanındaki 30 yılı aşkın deneyimi ve 15 bini aşkın kurulumu ile Panasonic Life Solutions Türkiye; duman dedektörü, ısı dedektörü, kombine dedektör gibi klasik algılama yöntemlerinin yeterli olmadığı alanlar için “Aktif Hassas Hava Örneklemeli Yangın Algılama Dedektörü”nü kullanıcılara sunuyor. Ürün lazer ışınları yardımıyla hava örnekleme borularına çektiği ortam havası içindeki partiküllerin algılanmasını sağlayarak alarm veriyor.

“Aktif Hava Emişli Sistemler” ve “Çok Hassas Hava Çekmeli Duman Algılama Sistemi” olarak da bilinen hava örnekleme sistemleri; veri merkezleri, bilişim ve bilgi işlem odaları, soğuk hava depoları, temiz odalar, tavan yüksekliği yüksek olan hangar, depo, atrium, endüstriyel tesis gibi alanlarda kullanılabiliyor.

EN 54-20 standardıyla ve Türkiye Yangından Korunma Yönetmeliği Uygulama Kılavuzu‘na uygun olarak projelendirilen hava örnekleme dedektörleri; Sınıf A Çok Yüksek Hassasiyet, Sınıf B Yüksek Hassasiyet ve Sınıf C Normal Hassasiyet olmak üzere üç sınıfa ayrılıyor.


Panasonic Life Solutions Türkiye
Panasonic Life Solutions Türkiye, İstanbul’da yer alan endüstriyel tesislerinde faaliyet göstermekte olup, konfor, güvenlik ve enerji verimliliği sağlayan yenilikçi ürün ve çözümlerini dünya pazarlarına ulaştırmayı ve insan odaklı yaklaşımlarla daha iyi ve konforlu bir yaşam sunmayı hedeflemektedir. 2014 yılında gerçekleştirdiği yatırımla birlikte, sektörünün lider ve Super Brand statüsüne sahip markası VİKO’yu da bünyesinde bulunduran Panasonic Life Solutions Türkiye, 60’tan fazla ülkeye gerçekleştirdiği ihracat ile markalarını dünya pazarlarında temsil etmekte ve Türkiye’deki sektör liderliğini sürdürmektedir.

Panasonic Life Solutions Türkiye’nin ürün gamı içerisinde; Elektrik Anahtar ve Prizleri, Grup Prizler, Aksesuarlar, Alçak Gerilim Şalt Ürünleri, Sigorta Kutuları, Elektronik Elektrik Sayaçları, Otomatik Sayaç Okuma Sistemleri, Akıllı Ev ve Bina Otomasyon Sistemleri, LED Aydınlatma Ürünleri, Profesyonel El Aletleri, Güneş Enerjisi Panelleri, Güvenlik Kamera Sistemleri ve Yangın Algılama Sistemleri yer almaktadır.