“Doğadan İlham Alan Sürdürülebilir Çözümler” Programı için Başvurular 19 Şubat’a Kadar Devam Ediyor!

Doğadan İlham Alan Sürdürülebilir Çözümler Doğadan İlham Alan Sürdürülebilir Çözümler

KTSM tarafından hayata geçirilen “Doğadan İlham Alan Sürdürülebilir Çözümler” programı için başvurular 19 Ocak, Çarşamba günü başladı. Başta iklim krizi olmak üzere kronik sorunlara çözüm aramayı hedefleyen program için başvurular 19 Şubat’a kadar devam edecek. Başvuru süreci sonrasında 20 katılımcının belirleneceği program 07 Mart 2022 tarihinde başlayarak birbirini takip eden 2 modülde (Eğitim & Girişimcilik), 10 hafta boyunca katılımcılarla alanlarında yetkin isimleri bir araya getirecek.


Doğadan İlham Alan Sürdürülebilir Çözümler:
Mimari ve Tasarım Perspektifi Programı

Son Başvuru: 19 Şubat 2022
Sonuçların Açıklanması:
25 Şubat 2022
Program Tarihleri:
07 Mart – 17 Nisan 2022
Program Modülleri: Eğitim (6 Hafta) & Girişimcilik (4 Hafta)
Mecra: Çevrimiçi & Fiziksel
Kontenjan: 20 Kişi
Başvuru: Başvuru Formu (Çevrimiçi)


2019 yılında sanat ve tasarıma alan açan bir platform olarak faaliyet göstermeye başlayan Kale Tasarım ve Sanat Merkezi (KTSM), disiplinler arası paylaşımlara ev sahipliği yapmaya devam ediyor. Kale Grubu’nun başlattığı “İyi Bak Dünyana” hareketine paralel olarak, KTSM, başta iklim krizi olmak üzere kronik sorunlara çözüm arıyor. Bu kapsamda farklı disiplinlerden öğrenci ve profesyonelleri alanlarında yetkin isimlerle bir araya getirmeyi amaçlayan KTSM, “Doğadan İlham Alan Sürdürülebilir Çözümler: Mimari ve Tasarım Perspektifi Programı“nı başlattı. 

#İyiBakDünyana, KTSM
#İyiBakDünyana, KTSM

Biyoteknoloji ve biyolojik bilimler odaklı yaratıcı ve yenilikçi çözümler ortaya koymayı hedefleyen ve disiplinler arası fikir alışverişini destekleyen program 07 Mart 2022 tarihinde başlayarak 10 hafta boyunca devam edecek. Üniversitelerin mimarlık fakültelerinde eğitim alan 3. ve 4. sınıf lisans öğrencileri ve yüksek lisans öğrencileri arasından seçilecek 20 katılımcı, alanlarında yetkin akademisyen ve uygulayıcılarla bir araya getirecek program çevrimiçi gerçekleşecek Eğitim (6 hafta) modülü ve fiziksel gerçekleşecek Girişimcilik (4 hafta) modülü olmak üzere iki ayrı aşamadan oluşacak.

Başvuruları geçtiğimiz hafta 19 Ocak’ta başlayan program için son başvuru tarihi 19 Şubat 2022. Program, 25 Şubat‘ta sonuçlar duyurulduktan sonra 07 Mart 2022‘de başlayarak 17 Nisan 2022 tarihine kadar devam edecek.

Doğadan İlham Alan Sürdürülebilir Çözümler programı hakkında daha ayrıntılı bilgi ve başvuru formu için bağlantıyı ziyaret edebilirsiniz.