(Çamsan Ordu) Yeni Yatırımı “MDF-3” Üretim Tesisi ile Kapasitesini Artırdı!

Sürdürülebilirlik ilkesi ile üretimi misyon edinen Çamsan Ordu, 75 milyon Euro değerindeki yeni “MDF-3” üretim tesisinin faaliyete geçtiğini duyurdu.

Ordu’da 250 bin metrekare alanda, 3 fabrika ile yıllık 600 bin metreküp üretim yapan Çamsan Ordu’nun yeni “MDF-3” üretim tesisinde, özelleştirilmiş otomasyon sistemleri, gelişmiş Ar-Ge laboratuvarı, yüksek iş güvenliği uygulamaları, atık değerlendirme ve arıtılmış su kullanımı ve kendi elektriğini üreten solar enerji sistemi yer alıyor.

Doğayla uyumlu yeni MDF-3 üretim tesisi ile ilgili Çamsan Ordu Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Poyraz şu açıklamalarda bulundu:

Çamsan Ordu Yönetim Kurulu Başkanı, Hakan Poyraz


“(…)
Pandemi ile birlikte değişen yaşam alışkanlıklarımız ve evlerimizde geçirdiğimiz zamanın artması, hepimizin yenilenme isteğini arttırdı. Ve ilk olarak evlerimizden başladık. Mobilya sektörü, pandemiye rağmen 2021 yılında iyi bir performans sergiledi. Önümüzdeki 5 yıl içinde sektörümüzün yüzde 20 oranında büyüyeceğine inanıyorum.

Gözlem ve araştırmalarımız sonucu ihtiyaçtan yola çıkarak gerçekleştirdiğimiz üretimlerimizle, MDF denildiği zaman yurt içinde olduğu kadar yurt dışında da akla gelen ilk isim olma başarısını gösterdik. 2020 yılında anlaşmasını yaptığımız 75 milyon Euro’luk yatırım ile hayata geçirdiğimiz yeni MDF-3 üretim tesisimiz ile ihracat hacmimizi üç katına çıkarmayı hedefliyoruz. Emeği geçen tüm arkadaşlarıma ve iş ortaklarımıza çok teşekkür ediyorum.”