5. İzmir Uluslararası Mizah Festivali’nde SON GÜNLER!

İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından bu yıl 5. kez düzenlenen İzmir Uluslararası Mizah Festivali, 23 Aralık’a kadar devam ediyor. “Mizah Dünyasının Popüler Kahramanları” temasıyla gerçekleşen festival; sergi, söyleşi, konser ve film gösterimleri gibi birçok etkinliği mizahseverlerle buluşturuyor.

Fransız Kültür Merkezi‘nin Institut français Izmir salonunda “Balkanlarda ve Karadenizde Karikatür Sanatı” isimli söyleşi bugün saat 19:00’da gerçekleşecek. Moderatörlüğünü Turgut Çeviker‘in yaptığı etkinliğe Bulgar Karikatürist Lubomir Mihailov katılım sağlayacak. Söyleşide Mihailov Balkan karikatürünün özelliklerini örneklerle anlatacak. Ayrıca etkinliğe Ukrayna’dan Karikatürist Oleg Gutsol çevrim içi katılım sağlayacak.

Etkinliğin devamında Ion Popescu Gopo’nun filmleri, Romanyalı Sinema Yazarı Dana Duma sunumu ile gösterilecek. Dana Duma, bir canlandırma ustası olan Gopo’nun anısına “Kısa Öykü”, “Yedi Sanat”, “Ölümsüz Bir Aşk İçin Intermezzo” ve “Enerjik” filmlerini izleyicilerle paylaşacak.

23 Aralık’ta ise Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi’nde kapanış etkinliği gerçekleşecek.

Festival programı hakkında detaylı bilgi almak için: www.kultursanat.izmir.bel.tr