(SIGMA) ve (YTÜ) İş Birliği ile “Yarının Dünyasına İvmeyle” Devam Ediyor!

Ozan Turkkan, Transform

Yıldız Teknik Üniversitesi’nin SIGMA iş birliği ile düzenlenlediği “Yarının Dünyasına İvmeyle” sergisi, mimarların ve alanında uzman  konukların katıldığı konferans dizisi ile devam ediyor.


“Yarının Dünyasına İvmeyle”
Sergi

Tarih: 02–30 Kasım 2021
Yer: YTÜ Davutpaşa Kampüsü, Tarihi Hamam Binası Çok Amaçlı Toplantı Salonu

Konferans Dizisi
Tarih: 18-24-25 Kasım 2021
Yer:
YTÜ Davutpaşa Kampüsü, Otağ-ı Hümayun

Gökhan Avcıoğlu “Mimarlık ve Teknoloji ile Kültürel Gelecek
18 Kasım Perşembe | Saat: 15:00

Süheyla Kurt, Pınar Kabaoğlu “Dijital Çağda Kent ve Mimarlık
24 Kasım Çarşamba | Saat: 13:00

Onur Turanlı “Yangın Kurunum Mühendisliği”
25 Kasım Perşembe| Saat: 10:30

Han Tümertekin “Geleceğin Mimarisi ve Kentleri” 
25 Kasım Perşembe | Saat: 15:00


YTÜ ve SIGMA işbirliği ile düzenlenen “Yarının Dünyasına İvmeyle” sergisi, ziyaretçileri yapay zeka, makine öğrenimi, dirimbilim, dijitalleşme ve iletişim üzerinden bilim ve teknolojideki en son gelişmelere dönük iç görülere ve tartışmalara davet ediyor. Serginin küratörü Eşref Alemdar eşliğinde düzenlenen “Sanatçı-Küratör Konuşmaları”,  12 Kasım’da Engin Beyaz ve Numan Oktan’ı, 19 Kasım’da Hakan Gündüz’ü ve 23 Kasım’da Nergiz Yeşil’i ağırlıyor.

Nergiz Yeşil, Lorem Ipsum

Mimarlar ve Alanlarında Uzman Mühendisler Yarının Kentlerini Tartışıyor

Türkiye’nin önde gelen mimarlarının ve SIGMA yöneticileri ile uzmanlarının konuşmacı olarak katılacağı “Yarının Kentine İvmeyle” konferans dizisi kapsamında 9 Kasım’da SIGMA Kurucusu ve Genel Müdürü Abuzer Sarı’nın “Dijital Çağda Mühendislik ve İnşaat” ve 11 Kasım’da ise Mimar Melike Altınışık’ın “21. Yüzyıl Maestroları ve Aktörleşen Araçlar” başlıklı sunumları gerçekleşti.

Hakan Gündüz, Artifact

18 Kasım’da Mimar Gökhan Avcıoğlu “Mimarlık ve Teknoloji ile Kültürel Gelecek”, 24 Kasım SIGMA’dan Mimar Süheyla Kurt ve BIM Uzmanı Pınar Kabaoğlu “Dijital Çağda Kent ve Mimarlık” söyleşisinin konuğu olacak. SIGMA Yangın Mühendisi Onur Turanlı ise 25 Kasım’da yeni bir mühendislik alanı olarak “Yangın Korunum Mühendisliği” hakkında bilgi aktaracak. Aynı gün serinin son konuşmacısı olarak Mimar Han Tümertekin “Geleceğin Mimarisi ve Kentleri” üzerine bir konuşma gerçekleştirecek.

Sergi, 30 Kasım’a kadar boyunca Yıldız Teknik Üniversitesi Davutpaşa Kampüsü Tarihi Hamam’da Pazartesi-Cuma günleri saat 10:00-16:00, Cumartesi günleri ise saat 10:00-16:30 arasında ücretsiz olarak ziyaret edilebilir.