Dubai Tasarım Haftası 2021 Ziyaretçilerini Bekliyor!

Dubai Tasarım Haftası 2021 (Dubai Design Week 2021), 260’ın üzerinde ücretsiz etkinlikle 8-13 Kasım tarihleri arasında ziyarete açık olacak. Etkinlik, Dubai Tasarım Bölgesi’ndeki (Dubai Design District) ana merkezinde ve şehir genelinde görülebilir.


Dubai Tasarım Haftası 2021
Tarih: 8 Kasım 2021 Pazartesi- 13 Kasım 2021 Cumartesi
Yer: Dubai Tasarım Bölgesi (Dubai Design District)


Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) merkezli 430 tasarımcı ve 560 şirket ile Dubai Tasarım Haftası bugüne kadarki en kapsamlı sunumunu yapıyor. Rejeneratif mimari ve restoratif tasarım teması altında sahnelenen festival, BAE ve ötesinde tasarım ve yaratıcılığı kutlamaya devam ediyor.

Dubai Tasarım Haftası‘nda yer alan bazı etkinlikler şöyle:

Downtown Design

150’den fazla uluslararası ve yerel marka ile etkinliğe geri dönen, tasarım fuarı Downtown Design, d3 Waterfront‘ta sergileniyor. Bu yıl fuar, Avusturya, Fransa, Macaristan, İtalya ve İspanya’dan beş ulusal toplu sergiye ev sahipliği yapıyor.

Downtown Design 2021 sergisi girişi, Tasarım: studio NIU

MENA Grad Show

MENA Grad Show, dünyayı daha iyi bir yer haline getirmek için bölge üniversitelerinden teknoloji, bilim ve tasarım alanında en yenilikçi 60 fikir ve çözümünü ziyaretçilere sunuyor.

2040: 3B Mimarlık Sergisi

2040: 3B Mimarlık Sergisi‘nde (2040: d3 Architecture Exhibition) beş mimarlık firması yer alıyor ve  Dubai’nin 20 yıl içinde nasıl görüneceğine dair konseptler, 3 boyutlu çoklu ortamda sergileniyor.

Dubai Tasarım Haftası‘na katılım ücretsizdir. Ziyaretçiler, tüm etkinlik içeriğine ulaşmak için ücretsiz Dubai Tasarım Haftası uygulamasını (Dubai Design Week App), Apple App Store ve Google Play Store üzerinden indirebilir. 

Dubai Tasarım Haftası hakkında ayrıntılı bilgi için: www.dubaidesignweek.ae


Dubai Tasarım Haftası
Dubai Kültür ve Sanat Kurumu (Dubai Kültürü) Başkanı Şeyha Latifa bint Muhammed bin Rashid Al Maktoum’un özel himayesi altında düzenlenen  Dubai Tasarım Haftası, Dubai’deki yaratıcı topluluğun büyümesi için bir katalizör olmasının yanı sıra bölgesel tasarım için oluşturulmuş bir platformdur.  Festival programı şunlardan oluşuyor: birden fazla yaratıcı disiplinde tasarımla ilgili etkinlikler, sergiler, enstalasyonlar, yarışmalar, söyleşiler ve atölyeler. Dubai Tasarım Haftası’nın temel bileşenleri arasında bölgenin önde gelen yüksek kaliteli, özgün tasarım fuarı olan Downtown; Dünya genelinde mezun öğrenciler için hazırlanmış bir yıllık  program Global Grad Show’un bir girişimi olarak Orta Doğu ve Kuzey Afrika’dan yenilikçi projeleri bir araya getiren, yaşamları iyileştirmek ve dönüştürmek için çözümler üzerine MENA Grad Show sergisi; Orta Doğu, Kuzey Afrika ve Güney Asya’dan yaratıcı yetenekler için her yıl yeniden modellenen, etkileşimli bir platform olan Abwab; kapsamlı konuşmalar ve atölyeler yer alıyor. Dubai Tasarım Haftası, Art Dubai Group’a aittir ve onun yönetimi altındadır.