2. Avrasya BIM Forumu Çevrim içi Düzenleniyor!

 Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi ve İstanbul Teknik Üniversitesi tarafından ortaklaşa düzenlenen “Avrasya BIM Forumu 2021” (Eurasian BIM Forum 2021), 11-12 Kasım 2021 tarihlerinde çevrim içi düzenlenecek.


Avrasya BIM Forumu 2021
Tarih:
11 Kasım 2021 Perşembe- 12 Kasım 2021 Cuma
Yer:
Çevrim içi (unissu.com)
Açılış Konuşmacıları: Jim Plume, Mark J. Clayton, Dr. Paul Coates


Bilimsel gelişmeleri ve endüstri deneyimini paylaşmak amacıyla düzenlenen Avrasya BIM Forumu, bu yıl “BIM ile İlerlemek” (Moving Forward with BIM) başlığına vurgu yapıyor. BIM (Yapı Bilgi Modelleme), daha entegre, sürdürülebilir ve verimli süreçlerin katalizörü olarak mimarlık, mühendislik ve inşaat endüstrisini hızla değiştiriyor. Bu paradigma değişikliği, endüstri çapında dönüşüm için yeni yollar açan bilgiye dayalı ekonomilere ön ayak oluyor. Bu değişimlere ayak uyduran BIM, yeni olanaklar ve yeni yaklaşımlarla gelişimini sürdürüyor. BIM hem bir süreç hem bir yöntem hem de bir teknolojidir ancak daha da önemlisi, artık mimarlık, mühendislik ve inşaat endüstrisinin tüm disiplinlerinde yeni ortak dildir. 

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi ve İstanbul Teknik Üniversitesi tarafından ortaklaşa düzenlenmekte olan 2. Avrasya BIM Forumu, akademik ve profesyonel perspektiflerden BIM ile ilgili çok çeşitli konuları ve paydaş gruplarını kapsamayı hedefliyor.

Mimarlık, mühendislik ve inşaat endüstrisinin farklı disiplinlerinden gelen akademik topluluğu ve endüstri uzmanlarını bir araya getirmeyi amaçlayan forum, BIM araçları ve teknolojileri ile BIM tabanlı bilgi ve proje yönetimi yaklaşımlarındaki yeni gelişmeler hakkında akademik ve sektörel bilgi ve deneyim alışverişi için bir platform oluşturacak. Forum bölgesel olarak güneybatı Avrupa, Asya ve Orta Doğu’ya; küresel olarak ise Asya, Uzak Doğu ve Amerika bölgelerine odaklanacak. 

Etkinlik hakkında detaylı bilgi için bağlantı ziyaret edilebilir.