(Pera Müzesi)’nde “Yüzleşme” Söyleşilerle Devam Ediyor!

Sanat ve Kültür Yönetimine Genç Bir Bakış Esra Özkan, Halil Yıldırır, Eda Göknar, Marcus Graf

Pera Müzesi’nin, Yeditepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Plastik Sanatlar ve Resim, Grafik Tasarım, Tekstil ve Moda Tasarımı, Gastronomi ve Mutfak Sanatları, Tiyatro, Sanat ve Kültür Yönetimi bölümlerinde üretilen çalışmaları sanatseverlerle buluşturan “Yüzleşme” sergisi kapsamında düzenlediği söyleşi serisi yeni konu ve konuklarla devam ediyor. Söyleşi serisinde, bu disiplinlerin günümüz dünyasıyla kurduğu ilişki mercek altına alınıyor.


Yüzleşme Sergisi Çevrimiçi Söyleyişi Serisi: Sanatçı ve Tasarımcılar

Gastronomi ve Kültür
Tarih:
12 Ekim Salı, 19:00 
Konuşmacılar: Didem Çetin, Fevzican Acar, Arzu Durukan

Sanat ve Kültür Yönetimine Genç Bir Bakış
Tarih: 14 Ekim Perşembe, 19:00
Konuşmacılar: Marcus Graf, Esra Özkan, Halil Yıldırır, Eda Göknar

Mecra: Çevrimiçi, Zoom
Etkinlik Dili: Türkçe
Katılım: Ücretsiz, Herkese Açık, Rezervasyon Gerekli


Pera Müzesinde ziyarete açılan Yüzleşme sergisi , Yeditepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi öğrenci ve mezunlarının eserlerini bir araya getiriyor. Etkinliğin önceki programında; Plastik Sanatlar ve Resim bölümünden mezun olmuş sanatçıların katıldığı “Geçiş – Okuldan Hayata”, tasarım eğitiminin mevcut durumuna ve geleceğine odaklanan “Grafik Tasarımda Eğitim, Teknoloji ve Sanat” ile moda tasarımı alanındaki gelişmelere odaklanan “Tasarım, Tasarımcı ve Moda Dün, Bugün, Yarın” ve günümüzde oyuncunun yaşadığı dünyaya karşı tutumu ve sorumluluğu tartışmaya açan “Oyunculukta Düşünsellik ve Yaratıcılık” başlıklı söyleşiler gerçekleştirildi. Önceden gerçekleşmiş program hakkında bilgiye \bağlantıya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Gastronomi ve Kültür
Didem Çetin, Fevzican Acar, Arzu Durukan

Çok katmanlı bir şekilde kurgulanan sergi, Yeditepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi’nin 25 yıllık  üretimine örnekler veriyor. Etkinlikte yer alacak konuklar, disiplinler ötesi bir yaklaşımla kurumun geçmişi ve bugünüyle yüzleşmesine aracı oluyor.

Pera Müzesi’nin ev sahipliği yaptığı “Yüzleşme” Sergisi  24 Ekim’e dek sanatseverleri ağırlamaya devam edecek. Sergi ve söyleşi hakkında ayrıntılı bilgi için bağlantıya tıklayabilirsiniz.