(Mamut Art Project) 19 Ekim’de Sanatseverler ile Buluşuyor!

Bu sene dokuzuncusu düzenlenen Mamut Art Project, sergileme alanını ve içeriğini genişleterek 19-31 Ekim tarihleri arasında hem fiziksel olarak Yapı Kredi bomontiada’da hem de web sitesi üzerinden çevrimiçi olarak izleyicilerle buluşuyor.


Mamut Art Project 2021
Tarih: 19-31 Ekim 2021
Mecra: Fiziksel + Çevrimiçi
Konum: Yapı Kredi bomontiada
Çevrimiçi: mamutartproject.com
Ziyaret: Ücretsiz, Herkese Açık, Randevu Gerekli


Mamut Art Project 2021, 19 Ekim, Salı günü Yapı Kredi bomontiada’da ve çevrimiçi platformunda eş zamanlı olarak başlıyor. Türkiye genelinde bağımsız yetenekleri sanat profesyonelleriyle buluşturmayı hedefleyen ve süresiz danışmanlık desteği sağlayan Mamut Art Project, bu sene yeni sergi tasarımı ile pandemi öncesi ve pandeminin ilk yılında yapılan uyarlamaların bir sentezi ile ziyaretçilerini ağırlayacak. 

This slideshow requires JavaScript.

Bu sene bomontiada’nın bahçesi dahil üç mekanına yayılan sergi alanı, çevrimiçi platformu ve zengin içeriği ile dopdolu bir deneyim sunmayı amaçlayan Mamut Art Project’te 44 sanatçının eserleri ve Dreamscapes adı altında özel bir seçki sergilenecek. Sergilenecek işler arasında video başta olmak üzere dokuma ve yerleştirmeler dikkat çekerken, seramik, illüstrasyon, dijital, fotoğraf, kolaj ve resim dahil olmak üzere birçok alanda üretimler yer alıyor.

Mamut Art Project’in bu yılki jürisinde İstanbul Bilgi Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Endüstri Ürünleri Tasarımı ve İç Mimarlık Bölüm Başkanı Can Altay, küratör, sanat tarihçisi ve yazar Necmi Sönmez, sanatçı Hale Tenger, sanat danışmanı Melis Terzioğlu ve Pilot Galeri kurucusu ve direktörü Azra Tüzünoğlu yer alıyor.

Mamut’un sosyal medya kanalları üzerinden proje süresince yayınlanacak röportaj videolarıyla sanatçılar ve eserleri hakkında bilgi edinilebilecek.


Serginin yanı sıra Mamut Art Project 2021 kapsamında yer alan ve geleceğe yönelik planlanan programlar şöyle:

Mamut X Dreamscapes: Mamut Art Project, yeni döngüsünde illüstrasyon sanatçılarının, müzikle olan kişisel bağlarından yola çıkan hayali konser afişi projesi Dream Gigs Illustrated’i yürüten HOOD Base ekibi ile Dreamscapes adı altında özel bir sergi için bir araya geldi.

 

HOOD Base küratörlüğünde gerçekleşecek sergide yaklaşık 28 illüstratörün, müziğin görsel dünyasını yansıttıkları eserleri yer alacak ve çalışmaların limitli edisyonları satın alınabilecek. Ayrı bir alanda sergilenecek Dreamscapes sergisi, Yapı Kredi bomontiada’da ve eş zamanlı olarak çevrimiçi olarak ulaşılabilecek.

Mamut Limited ile Sanatçı Edisyonları: Mamut Art Project ekibi, 9 senelik tecrübesi ile Mamut Limited (Artists’ Editions) adı altında, sanatçıların sınırlı sayıda üretilmiş, edisyonlu çalışmalarına yer verecek yeni bir projenin açılışına hazırlanıyor. İlk olarak kendi alanlarında önemli işlere imza atmış fotoğraf sanatçılarının çalışmalarına internet sitesi üzerinden erişim sağlayacak olan proje, önümüzdeki aylarda fotoğrafın yanı sıra baskılar ile üç boyutlu çalışmaları da kapsayacak.

Farklı alanlarda ve farklı tekniklerle edisyonlu eser üreten sanatçılarla çalışmayı planlayan Mamut Limited ayrıca fiziksel etkinlikler düzenlemeye, farklı iş birlikleri kurmaya ve danışmanlık hizmeti vermeye açık, uluslararası bir yapı olacak.


Mamut Art Project 2021, ziyaret detayları ve çevrimiçi sergi için bağlantıya tıklayarak MAP’ın web sitesiniz ziyaret edebilir, en güncel gelişmelerden haberdar olmak için sosyal medya hesaplarını takip edebilirsiniz.