(TMMOB Mimarlar Odası)’ndan DÜNYA MİMARLIK GÜNÜ Etkinlikleri: “Sağlıklı Dünya İçin Temiz Çevre”

TMMOB Mimarlar Odası tarafından düzenlenen “2021 Dünya Mimarlık Günü” etkinliklerinin ikincisi 4 Ekim 2021 Pazartesi günü saat 18.00’de gerçekleşecek. Etkinlikte UIA’nın belirlediği “Sağlıklı Bir Dünya İçin Temiz Çevre” teması çerçevesinde, COVID-19 pandemisinin ardından konut, kamusal alanlar ve küresel çevre sorunlarının ele alınması ve 2030 Kalkınma Gündemi kapsamında küresel tartışmalara katkıda bulunulması amaçlanıyor.


2021 Dünya Mimarlık Günü Etkinlikleri: “Sağlıklı Dünya İçin Temiz Çevre” Çevrimiçi Uluslararası Konferansı
Moderatör: Ayşen Ciravoğlu (Prof. Dr., YTÜ, UIA Konsey Üyesi, Mimarlar Odası Merkez Yönetim Kurulu Üyesi)
Konuşmacılar: Natalie Mossin (Danimarka Kraliyet Akademisi Mimarlık ve Teknoloji Enstitüsü Başkanı, UIA Başkan Yardımcısı), Fani Vavili Tsinika (Prof., Selanik Aristotle Üniversitesi Mimarlık Fakültesi, Yunanistan Mimarlar Odası Başkanı, UIA Konsey Üyesi, UIA-PHG Yönetim Kurulu Üyesi)
Tarih:
4 Ekim 2021 Pazartesi, 18.00 (GMT+3)
Mecra: Zoom*


UIA işbirliğiyle düzenlenen etkinlik, Ayşen Ciravoğlu’nun moderatörlüğünde Natalie Mossin ve Fani Vavili Tsinika’nın çevrimiçi sunuşlarına ev sahipliği yapacak. Danimarka Kraliyet Akademisi Mimarlık ve Teknoloji Enstitüsü Başkanı ve UIA Başkan Yardımcısı Natalie Mossin “BM 17 Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri Doğrultusunda Mimarlığın Sağlıklı Bir Dünyaya Katkıları” başlıklı sunuşunu gerçekleştirecek. Yunanistan Mimarlar Odası Başkanı, UIA Konsey Üyesi ve UIA-PHG Yönetim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Fani Vavili Tsinika ise “İklim Değişikliği Döneminde Sağlıklı Şehirler” başlıklı sunuşunu izleyicilerle paylaşacak.

* Etkinlik Zoom üzerinden gerçekleşecektir. İngilizce (orijinal dil) ile birlikte Türkçe (çeviri) seçeneği Zoom ortamında sağlanacaktır. Konferans yalnızca Türkçe olarak Mimarlar Odası’nın “TMMOB Mimarlar Odası” isimli YouTube kanalında canlı olarak yayınlanacaktır. Zoom platformu üzerinden gerçekleşecek olan etkinliğe kayıt için tıklayınız.