Türkiye’den DÜNYA MİMARLIK HAFTASI Etkinlikleri!

Dünya Mimarlık Haftası, her sene Ekim ayının ilk Pazartesi günü ile başlayan hafta boyunca tüm dünyada UIA (Uluslararası Mimarlar Birliği) tarafından ilan edilen bir tema çerçevesinde kutlanıyor. Dünya Mimarlık Haftası bu sene odağına “Sağlıklı Bir Dünya İçin Temiz Çevre” söylemini alıyor. Türkiye’de başta Mimarlar Odası Şubeleri olmak üzere birçok kurum ve girişim tarafından Dünya Mimarlık Haftası’na özel düzenlenen programları bi_özet okurları için derledik.*

Sağlıklı Dünya için Temiz Çevre Çevrimiçi Uluslararası Konferansı

TMMOB Mimarlar Odası Programı:

Tarih: 04 Ekim 2021, 18:00
Etkinlik Tipi: Konferans & Sunuş 
Mecra: Çevrimiçi
Katılım: Ücretsiz, Herkese Açık

TMMOB Mimarlar Odası tarafından, 2021 Dünya Mimarlık Günü kapsamında düzenlenen Sağlıklı Dünya için Temiz Çevre Çevrimiçi Uluslararası Konferansı 04 Ekim 2021 Pazartesi saat 18:00’da gerçekleşti. UIA (Uluslararası Mimarlar Birliği) işbirliğiyle gerçekleşecek çevrimiçi etkinlik, Ayşen Ciravoğlu’nun moderatörlüğünde Natalie Mossin ve Fani Vavili Tsinika’nın çevrimiçi sunuşlarına ev sahipliği yapıyor. Detaylı bilgi için bağlantıyı ziyaret edebilirsiniz. Etkinliği şuradan izleyebilirsiniz. 

15. İstanbul Uluslararası Mimarlık ve Kent Filmleri Festivali

Mimarlar Odası İstanbul Programı:

Tarih: 04-09 Ekim 2021
Etkinlik Tipi: Festival, Film Gösterimleri
Mecra: Çevrimiçi
Katılım: Ücretsiz, Herkese Açık

15. İstanbul Uluslararası Mimarlık ve Kent Filmleri Festivali 04 Ekim Dünya Mimarlık Günü’nde başlayarak 09 Ekim tarihine kadar çevrimiçi olarak gerçekleşecek. Mimarlar Odası İstanbul’un Festival web sitesi üzerinden erişilen filmler, YouTube’a yönlendirilerek 24 saat boyunca gösterimde kalacaklar. Festivalde 28’i belgesel, 10’u animasyon olmak üzere toplam 38 film gösterimde olacak. Detaylı bilgi için bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Mimarlar Odası İzmir Şubesi, İzmir Mimarlık Merkezi

Mimarlar Odası İzmir Şubesi, İzmir Mimarlık Merkezi Programı:

Tarih: 01-09 Ekim 2021
Etkinlik Tipi: Açık Ofis Ziyaretleri, Paneller, Geziler, Spor Turnuvaları, Dinletiler, Konserler
Mecra: Fiziksel, Yüzyüze
Katılım: Ücretsiz, Herkese Açık, Kayıt Gerekli

Mimarlar Odası İzmir Şubesi, Dünya Mimarlık Haftası kapsamında 01-09 Ekim tarihleri arasında gerçekleşecek kapsamlı bir program hazırladı. Programda gezilerden panellere, spor turnuvalarından konsere, ofis ziyaretlerinden şiir dinletisine fiziksel, yüzyüze gerçekleşecek birçok etkinlik yer alıyor. Programı yakından incelemek için bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Aydın Mimarlar Odası

Aydın Mimarlar Odası Programı:

Tarih: 04-10 Ekim 2021
Etkinlik Tipi: Atölyeler, Sunumlar, Geziler, Söyleşi, Sergi
Mecra: Fiziksel, Yüzyüze
Katılım: Ücretsiz, Herkese Açık, Kayıt Gerekli

Aydın Mimarlar Odası, Dünya Mimarlık Haftasını 04-10 Ekim tarihleri arasına yayılan bir program ile kutluyor. Programda atölyeler, sunum-söyleşiler ve gezilerin yanı sıra bir de sergi yer alıyor. Program hakkında daha ayrıntılı bilgi için bağlantıyı inceleyebilirsiniz.


San Deco Programı:

Lansman Tarihi: 04 Ekim 2021
Çevrimiçi Etkinlikler I: 07 Ekim 2021
Etkinlik Tipi:
Dijital Sergi & Panel
Mecra: Çevrimiçi
Katılım: Ücretsiz, Herkese Açık

San Deco’nun CO_DE Color By Design projesi bu sene Dünya Mimarlık Günü’nde proje lansmanı yaptı. Çevrimiçi gerçekleşen lansmanda Prof. Dr. Jale Necdet Erzen, Gülperi Odabaş, Yeşim Hatırlı, Banu Binat ve Banu Uçak yer aldı. Ayrıntılı bilgi için: https://codecolorbydesign.com

YEM Kitabevi’nde:

YEM Kitabevi Dünya Mimarlık Haftası kapsamında 115 kitapta indirim yaptığını duyurdu. İndirimler Ekim ayının sonuna kadar devam edecek. Detaylı bilgi için bağlantıyı ziyaret edebilirsiniz.

 

Binat İletişim & Danışmanlık Yayınları’nda

Binat İletişim ve Danışmanlık tarafından yayınlanan Betonart ve Arredamento Mimarlık dergileri Dünya Mimarlık Haftası’na özel indirimli paketler sunuyor. Paketleri, Binat İletişim’in Shopier hesabı üzerinden inceleyebilir, satın alabilirsiniz.

 

Derleyen: Şerif Alp Besen