İLK (IKEA) FESTİVALİ ile Dünya Çapında EV TURU

IKEA, 16 Eylül Perşembe günü 24 saat boyunca dünya genelinde 50’den fazla ülkede gerçekleşecek çevrimiçi bir festival düzenliyor. Ücretsiz olarak herkesin katılımına açık olan IKEA Festival’de sanatçılar, tasarımcılar, DJ’ler, şefler ve daha birçok farklı meslekten temsilciler, evlerini sanal bir sahneye çevirerek yeni deneyimlerin kapısını aralayacak.


IKEA Festival
Tarih: 16 EYlül 2021 Perşembe / Başlangıç: 08:00 – 24 Saat
Yer: IKEA Festival Sayfası
Kayıt: 16 Eylül’de siteden ücretsiz ve kayıtsız giriş sağlanmaktadır.


Dünya genelinde, günlük yaşamın geçtiği evleri, oturma odalarını, mutfakları, yatak odalarını, arka bahçeleri, stüdyoları yeni deneyimlerin yaşanacağı birer sanal sahneye dönüştüren yenilikçi Festival, IKEA’nın çoğunluk için daha iyi bir günlük yaşam yaratma vizyonundan ilham alıyor. IKEA Global Pazarlama ve İletişim AB Genel Müdürü Erika Intiso festivalle ilgili şunları söylüyor: “Bu, IKEA’nın ev yaşamını kutlamak, ev yaşamıyla yeni bağlantılar ve etkileşimler kurmak amacıyla oluşturduğu yepyeni bir deneyim. Geleceğin evlerinde hesaplı ve sürdürülebilir bir yaşam için dünyanın dört bir yanında gerçekleşecek ev turları, yeni deneyimlere ve ilhamlara kapı açacak. 24 saat sürprizlerle geçecek.”

Festivale katılanlar, sanatçıların evlerinden ve stüdyolarından sergiledikleri samimi konserleri deneyimleyecek ve DJ performanslarını dinleyecekler. IKEA, kapıları iç mekan tasarımı tutkunlarına açıyor ve onları ev dekorasyonu konusunda ilham almak üzere dünyanın dört bir yanından tasarımcıların yaratıcılığını görmeye davet ediyor. Ziyaretçiler ayrıca, hem sağlıklı hem çevre dostu hem de sıfır atık tariflerin paylaşıldığı yemek yarışmalarını ve ev ziyaretlerini deneyimleme şansına sahip olacaklar. Oyun severler ise IKEA’nin yeni oyun serisini görmek için bir ziyaret planlayabilirler. IKEA hayranları, dijital bir IKEA müzesinde, markanın onlarca yıllık tarihini keşfetmek için zamanda geriye gidebilecekler.

Ingka Group (IKEA Perakende) İletişim Direktörü Olivia Ross Wilson festival hakkında şunları söylüyor: “Evde yaşam geçtiğimiz yıl boyunca her birimiz için yepyeni bir anlam kazandı. Sanal bir bağlantı kurarak, dünyanın farklı yerlerindeki birçok farklı yaşamın kapısını açabiliriz, bireyselliği ve yaratıcılığı kutlayarak nasıl yaşadığımızı keşfedebiliriz. İlk IKEA Festivalimiz, şimdiye kadarki dünya çapında en büyük ev turlarımız olacak ve online platformda insanları ev yaşamında yepyeni bir şekilde bir araya getirecek. Ayrıca gerçek evler ve gerçek yaşamlara dair daha uzun vadeli bir hareketin başlangıcı olacak.

IKEA Festivali için 16 Eylül, Perşembe günü ikea.com/festival sayfasını veya
IKEA.com.tr/ festival sayfasını ziyaret edebilirsiniz. Festival, Türkiye saati ile 08.00’den itibaren 24 saat boyunca devam edecek. Katılım için bilet gerekmemekte, 16 Eylül’de siteden ücretsiz ve kayıtsız giriş sağlanmaktadır.

Festival detaylarına ve programa ikea.com web sitesi ve IKEA.com.tr üzerinden ulaşılabilir.