(Heritage İstanbul) Haziran’da GERÇEKLEŞİYOR!

Heritage İstanbul Fuar ve Konferansı

Avrupa’nın en büyük kültürel miras fuarlarından biri olan koruma, restorasyon, arkeoloji, müzecilik teknolojilerini ve kültür endüstrisini buluşturan Heritage İstanbul basın toplantısı, İstanbul Arkeoloji Müzelerinde gerçekleşti. “Geçmişe Gelecek Sağla” mottosuyla ve kültürel mirasın korunması ve geleceğe aktarılması amacıyla düzenlenen, kültürel miras paydaşlarının buluşma noktası Heritage İstanbul Fuar ve Konferansı, 23-25 Haziran tarihleri arasında İstanbul Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı’nda düzenlenecek.


“Geçmişe Gelecek Sağla”
Heritage
İstanbul Fuar ve Konferansı

Tarih: 23 – 25 Haziran 2021
Konum: İstanbul Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı
Fuar Kapsamı:
131 Katılımcı Firma
Konferans Kapsamı:
26 Oturum, 21 Sohbet (Miras Sohbetleri) & 8 Atölye


Basın Toplantısı, Heritage İstanbul Fuar ve Konferansı

Basın toplantısına, İstanbul Vakıflar 1. Bölge Müdürü Hayrullah Çelebi, İBB Kültür Varlıkları Daire Başkanı Oktay Özel, İBB Kültür A.Ş. Genel Müdürü Murat Abbas, Arkeolog Nezih Başgelen, TG Expo Genel Müdürü H. Cem Şenel ve Heritage Projeleri Kurucusu Osman Murat Akan katıldı.

Akan‘ın basın toplantısında yaptığı açıklamaya göre fuara, 36’sı yurt dışından, toplam 131 firma katılacağı gibi fuar kapsamında İtalya ve Avusturya’dan oluşan iki ülke pavilyonu kurulacak. Fuarın yanı sıra konferansta 26 oturum, miras bölümünde 21 sohbet ve 8 atölye olacağını belirten Akan, iki yeni sponsorluk alanı olan ‘Bize Miras Marka‘ ve ‘Doğal Miras‘ı da duyurdu.

Basın Toplantısı, Heritage İstanbul Fuar ve Konferansı

Çelebi ise, önemli restorasyon ve konservasyon örneklerinin de sergileneceği fuarda, Gökmedrese, Türk Vakıf Hat Sanatları Müzesi, Erzurum Çifte Minareli Medrese Vakıf Eserleri Müzesi ve Galata Kulesi Müzesi‘nin ortaya çıkış öykülerinin de yer alacağını söyledi.

Konferans, miras sohbetleri ve atölye programlarını bağlantılara tıklayarak indirebilir, Heritage İstanbul Fuar ve Konferansı hakkında daha ayrıntılı bilgi için Heritage İstanbul’un web sitesini ziyaret edebilirsiniz.