[Kitap]: Mimarca Mekân Anlatımı Metin Yarışması 2020 Seçki Kitapçığı

KTMMOB Mimarlar Odası Yayın Kurulunun Düzenlemiş olduğu, “Mimarca Mekan Anlatımı Metin Yarışması 2020″nin seçki kitapçığının dijital versiyonu yayınlandı!

“Mimarca Mekân Anlatımı Metin Yarışması”, KTMMOB – Mimarlar Odası Yayın Kurulu üyeleri tarafından, akademik tezler ve makaleler dışında; mimarlık ve edebiyat disiplinlerinin ilişkilendirildiği farklı yazılı kaynaklara ve onların barındırdığı derin değerlere dikkat çekmek amacıyla her yıl düzenleniyor.

Bu yıl üçüncü kez düzenlenen ve jüri üyeleri arasında aralarında Sûha Özkan, Müge Cengizkan, Ertuğ Uçar ve Neşe Yaşın’ın da bulunduğu yarışmada ödüllendirilen ve yayınlanması uygun görülen eserlerden oluşan seçki kitapçığının dijital versiyonu, Mimarlar Odası’nın internet sayfasında yayınlandı. Edebiyat ve mimarlık arakesitinde metinlerin yer aldığı kitapçığın basılı versiyonunun da yayınlanması planlanıyor.

Üç ödüllü eser, dört mansiyon ve 30 seçilmiş ürünle, toplamda 37 eserin yer aldığı seçki kitapçığına, mimarlarodasi.org adresinden erişilebilir.