(Mamut Art Project)’in Başvuru Süresi Uzatıldı!

Mamut Art Project, Başvuru Tarihi Uzatıldı Instagram Postu

Güncel sanatta yılın umut vadeden sanatçıları için bir keşif alanı olmayı amaçlayan Mamut Art Project’in 2021 edisyonuna son başvuru tarihi 20 Mayıs 2021’e ertelendi.


Mamut Art Project 2021
Son Başvuru Tarihi: 20 Mayıs 2021
Jüri: Can Altay, Necmi Sönmez, Hale Tenger, Melis Terzioğlu, Azra Tüzünoğlu


Güncel sanatta yılın umut vadeden sanatçıları için bir keşif alanı olmayı amaçlayan Mamut Art Project, sanat kariyerinin başında olan bağımsız yeteneklerin çalışmalarını koleksiyonerler, küratörler, galeriler, kültür-sanat kurumları ve sanatseverlerle buluşturuyor.

Ulaşılabilir sanat alternatifi olarak yola çıkan ve her yıl yeni sanatçıların üretimleriyle gelişen Mamut Art Project, farklı alanlarda uzman isimlerden oluşan ve her yıl değişen jüri üyeleri tarafından başvurular arasından seçilen sanatçılara, kendi idareleri ile yürütebilecekleri, disiplinlerarası bir paylaşım ve sergileme imkanı sağlıyor.

Yaklaşık 2 ay süren başvuru sürecinde yaş ve alan (resim, heykel, fotoğraf, video art, enstalasyon, sokak sanatları vb.) sınırlaması olmadan, bağımsız çağdaş sanatçıların başvuruları kabul ediliyor. Her sene değişen ve 5 üyeden oluşan jüri bu başvurular arasından Mamut Art Project’te yer alacak isimleri belirliyor.

MAP 2021’in jüri üyeleri arasında şu isimler yer alıyor:

 

Seçilen sanatçılar sergi alanında kendilerine ayrılan özel alanda, etkinlik süresince eserlerini Türkiye’nin önde gelen koleksiyonerlerine, küratörlerine, galericilerine ve sanatseverlere sunma şansına erişiyor. Bu sayede, sanatseverler her sene yeni sanatçıları keşfederek, ulaşılabilir sanat ile ilk koleksiyonerlik adımlarını atabiliyor.

Mamut Art Project 2021’in başvuru süreci detaylarını incelemek için web sitesini ziyaret edebilir, başvuru başlatmak içince bağlantıya tıklayabilirsiniz. Ayrıca Mamut Art Project’in geçmiş senelerdeki seçki ve etkinlikleri hakkında detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.