(KarDes)’ten Çevrimiçi Beyoğlu TİYATRO TURU

İstanbul’un çokkültürlü mirasını ve çokkatmanlı yapısını keşfetmek isteyen kullanıcılar için kişisel gezi rehberi olarak tasarlanan mobil uygulama KarDes: Çokkültürlü Hafıza Turları Rehberi, pandemi döneminde seyircisiyle buluşamayan tiyatro sahnelerine destek olabilmek amacıyla Çevrimiçi Beyoğlu Turu’nu tiyatroseverlere sunuyor.


Hrant Dink Vakfı’nın öncülüğünde, Türkiye Tiyatro Vakfı ve Yapı Kredi Kültür Sanat Yayıncılılık işbirliğiyle 15 Aralık tarihinde açılan ve 25 Temmuz’a kadar sürecek “Kulis: Bir Tiyatro Belleği, Hagop Ayvaz” sergisiyle eş zamanlı olarak yürütülen Çevrimiçi Beyoğlu Tiyatro Turu’nda Pera’nın 19. yüzyıldaki 12 tiyatro sahnesi keşfe çıkılacak.

Çevrimiçi Beyoğlu Tiyatro Turu, Hrant Dink Vakfı ve BGST Tiyatro, Kadıköy Boa Sahne, Moda Sahnesi, Pürtelaş Tiyatro ve Semaver Kumpanya işbirliğiyle gerçekleştiriliyor. Hrant Dink Vakfı tarafından hazırlanan içeriği Tilbe Saran, Cüneyt Yalaz, Seda Türkmen, Sarp Aydınoğlu ve Onur Ünsal farklı tarihlerde tiyatroseverlere aktaracak.

Anlatıcı Tarih
Tilbe Saran (Pürtelaş Tiyatro) 26 Nisan 19.00
Cüneyt Yalaz (BGST Tiyatro) 6 Mayıs 19.00
Seda Türkmen (Kadıköy Boa Sahne) 7 Mayıs 19.00
Sarp Aydınoğlu (Semaver Kumpanya) 20 Mayıs 19.00
Onur Ünsal (Moda Sahnesi) 24 Mayıs 19.00
Etkinlik katılımı ve ayrıntılı bilgi için: https://hrantdink.org/tr/bolis/faaliyetler/projeler/kulturel-miras/3258-cevrimici-beyoglu-tiyatro-turu-na-davetlisiniz