(Zivella)’nın Rounded İsimli Tasarımı (iF Design Award)’ta ÖDÜLE LAYIK Görüldü! 

Yeni nesil çalışma alanları için özel tasarımlara imza atan Zivella, 2021’in ilk ödülünü iF Design Award’tan aldı. İkonik duruşa sahip ZivellaRounded Koltuk tasarımı Ofis kategorisinde ödüle layık görüldü.

Rounded dünyanın dört bir yanından gelen bağımsız uzmanlardan oluşan 98 üyeli iF jürisi tarafından değerlendirilerek sade ve geometrik dairesel formunun yanı sıra konforlu bir kullanıcı deneyimi sunması sayesinde ödüle layık görüldü. Yarışmaya 52 ülkeden 10.000’e yakın başvuru yapıldı.

Alınan ödüle ilişkin olarak Zivella Yönetim Kurulu Başkanı Abdurrahman UzunYaklaşık bir yıldır koleksiyonumuzda yer alan Rounded, destek verdiğimiz genç tasarımcılarımızdan Emin Ercan’ın bir çalışması. Tasarım alanında ülkemizde yeni yeteneklerin yetişmesi bizim için çok kıymetli. Zivella olarak genç tasarımcılarımıza destek olmaya devam edeceğiz. Bu ödülü de birlikte kazandığımız için gurur duyuyoruz.” dedi.

İkonik Duruş

Bulunduğu mekanda ikonik duruşuyla dikkat çeken Rounded, konforlu bir kullanıcı deneyimi sunuyor. Sade ve geometrik dairesel formu ile konforlu oturma yüzeyi oluşturan Rounded, Emin Ercan imzası taşıyor. Rounded, tasarımın şaşırtıcı yanını yalınlıkla birleştiriyor.


iF DESIGN AWARD
67 yılı aşkın süredir iF DESIGN AWARD, olağanüstü tasarım için bir kalite mührü olarak tanınmaktadır. iF etiketi, üstün tasarım hizmetleri ile dünyaca bilinmektedir ve iF DESIGN AWARD dünyadaki en önemli tasarım ödüllerinden biridir. Başvurular aşağıdaki disiplinler arasından ödüllendirilmektedir: Ürün tasarımı, ambalaj tasarımı, iletişim ve hizmet tasarımı, mimari ve iç tasarımın yanı sıra kullanıcı deneyimi (UX) ve kullanıcı arayüzü (UI) ile profesyonel konsept tasarımı. Ödül alan tüm kayıtlar, iF tasarım uygulaması içinde ve iF DÜNYA TASARIM KILAVUZU‘nda yer almaktadır.

Zivella
Zivella’nın tasarım yolculuğu, ofisler, yeni nesil çalışma alanları ve mekanların değişen ihtiyaçlarına, yenilikçi ve insan odaklı çözümler sunmak amacıyla 1999 yılında başladı. İstanbul’da yer alan fabrikasında üretim yapan Zivella’nın, yurt içinde Ankara, Antalya, İstanbul, İzmir, Konya ve Rize’de, yurt dışında ise Azerbaycan ve İngiltere’de toplam yedi mağazası bulunuyor.  İsveç, BAE, Fas, Hollanda, Belçika, Lüksemburg, Mısır, Suudi Arabistan’da temsilcilikleri bulunan Zivella, 37 ülkeye ihracat gerçekleştiriyor. Zivella dünyaca ünlü tasarımcıları ve 200 kişilik ekibi ile yarattığı her üründe estetik, kalite ve özgün tasarım anlayışını bir üst seviyeye taşımak, var olduğu her alanda mükemmelliği yakalamak için çalışıyor.