(AURA İstanbul) 2021 Bahar Dönemi Sertifika Programı BAŞVURULARI Açıldı!

AURA İstanbul 2021 Bahar Dönemi Sertifika Programı

Her dönem bir sertifika programına ev sahipliği yapan AURA İstanbul’da 2021 Bahar dönemi için başvurular başladı! 2020 Güz dönemini geçtiğimiz haftalarda geride bırakan AURA İstanbul, 2021 döneminde de yeni katılımcılarını ağırlamaya devam ediyor.


AURA İstanbul Sertifika Programı
Dönem: Bahar’21
Süre: 16 Hafta
Başvuru İçin Son Tarih:
  14 Mart 2021
İlk Değerlendirme: 19 Mart 2021
Mülakat: 20 Mart 2021
Başvuru Sonuçlarının Açıklanması:
22 Mart 2021
Dönem Başlangıç Tarihi: 29 Mart 2021


Her dönem tasarımın farklı ölçeklerinden ve çeşitli uzmanlık alanlarından, kent ile ilgilenen insanları biraraya getiren AURA İstanbul mimarlık ve kent odağında çalışmalar yürütüyor. AURA İstanbul, dönem boyunca gerçekleştirdiği sertifika programının yanısıra düzenli aralıklarla herkese açık söyleşiler ve paneller de düzenliyor. 2020 Bahar döneminden bu yana pandemi nedeniyle etkinliklerini ve sertifika programını çevrimiçi mecralara taşıyan AURA İstanbul önümüzdeki 2021 Bahar döneminde de buluşmalarını çevrimiçi olarak devam ettirecek.

AURA İstanbul Bahar'20 Sertifika Programı
Görsel: ”AURA İstanbul’u Bahar’20’den dinliyoruz!”, YouTube

AURA İstanbul Sertifika Programı, katılımcıların seçtikleri bir konu üzerinde alanlarında uzman yürütücü ve danışmanlarla birlikte derinleşen bir araştırma gerçekleştirmesine imkan tanıyor. Dönem boyunca program kapsamında gerçekleşen diğer etkinliklerle de katılımcı/araştırmacıların çalışmaları destekleniyor. Ücretsiz gerçekleşecek olan sertifika programı ve paralel gerçekleşen tüm etkinlikler ile AURA İstanbul katılımcılarına sunduğu deneyimi şöyle açıklıyor:

“Akademik ya da profesyonel hayata geçiş yaparken deneyimi zenginleştirin.
Mimarinin ve şehirciliğin entelektüel yönlerine yeni ufuklar açın.
Disiplinler arası bakış açısıyla güncel kent sorunlarını keşfedin.
Seçtiğiniz bir konu hakkında nitelikli rehberler ve eğitmenler ile araştırma ve tasarım.”

29 Mart 2021‘de başlayıp 16 hafta devam edecek bu yeni dönemde, geçen dönemlerden farklı olarak, sertifika programı 4 stüdyo yürütücüsü ile gerçekleşecek. Yütücüler arasında yer alan isimler ise şöyle:

  • Zuhal Kol – Mimar – Openact Architecture
  • Carlos Zarco Sanz – Mimar – Openact Architecture
  • Tuna Han Koç – Mimar – Rasa Stüdyo
  • Zeynep Altınbaşlı – Rasa Stüdyo
AURA İstanbul 2021 Bahar Dönemi Sertifika Programı
Görsel: aura-istanbul.com

AURA İstanbul 2021 Bahar Dönemi Sertifika Programı için başvurular 14 Mart 2021 tarihine kadar açık. Başvuru için gerekli belgelerin teslimi ve bir de mülakattan oluşan kademeli başvuru sürecinin sonuçları ise 22 Mart’ta açıklanacak.

AURA İstanbul 2021 Bahar Dönemi Sertifika Programı hakkında detaylı bilgi için AURA İstanbul’un web sitesini ziyaret edebilirsiniz. Başvuru, takvim, gerekli belgeler ve süreç hakkında diğer tüm merak ettiklerinizi ise AURA İstanbul’un web sitesindeki Başvuru veya SSS sayfalarında bulabilirsiniz.

AURA İstanbul, geçmiş dönemlerde gerçekleştirilen sertifika programları ve tüm etkinliklerin kayıtlarını herkese açık mecralarda izleyici ve takipçisiyle buluşturuyor. Bu açıdan kenti odağına alan bir arşiv niteliği de taşıyan AURA İstanbul’un dönem boyu tutulan bloglarına ve etkinlik kayıtlarına Blog sayfasından ve YouTube kanalından ulaşabilirsiniz. Ayrıca AURA İstanbul’un gelecek etkinlikleri ve 2021 Bahar dönemine dair tüm gelişmeleri Facebook, Instagram ve Linkedin gibi sosyal medya hesaplarından takip edebilirsiniz.