BETONART’ın “Bitmemişlik” Temalı YENİ Sayısı Çıktı!

Betonart’ın, Hüseyin Yanar konuk editörlüğünde hazırlanan “Bitmemişlik” temalı 67. sayısına basılı veya dijital olarak ulaşılabiliyor.

67.sayıda Semra Aydınlı, önemli düşünür, yazar ve mimarların çalışmalarından Paradigma ve Gestalt kaymalarına bitmemişliğin izlerini sürerken Didem Sağlam, majör ve minör mimari okumalar ile bitmemişliği harabelerde, işgal edilen mekânlarda ve eksik bırakılarak tasarlanmış projelerde arıyor.

Burcu Serdar Köknar ve Saitali Köknar, Berlin’deki Prinzessinnengarten parkında gerilla bahçecilik girişimi ve katılımcılık ile başlatılan “Die Laube” örneğini ele alırken Mehmet Kerem Özel, bitmemişliği esas alarak gelenekselden çağdaşa, tiyatronun gelişimini ve seyircinin özgürleşerek oyuna katılma sürecini izliyor.

Yasemen Say Özer ve Nevzat Oğuz Özer, iki ayrı yerde, iki ayrı zamanda inşa edilmiş anıttan; Milas’taki Uzunyuva ve Bodrum’daki Maussoleidon yapılarından yola çıkarakbitmiş ve yok olmuş, bitmemiş ve hâlâ yaşayan öğeleri inceliyor.

Merve Eflatun edebiyatta kurmaca ve boşluklara yoğunlaşarak okurun oyuna katılması üzerine tartışırken Elif Hant çizginin dönüşümünden bedene kadar giderek üç farklı deneysel masa örneğinde bitmemişlik kavramını açıklık ve çizim ile ilişkilendiriyor.

Sayının konuk editörü Hüseyin Yanar ise yazısında deneme ile eskizi bir araya getirerek hayali anların aniden metne girdiği, kendiliğinden oluşan, bitmemiş bir çizgiyi takip ediyor.

Betonart’ın 67. Sayısına Ücretsiz Olarak Buradan Ulaşabilirsiniz.

www.rob389.com ve www.betonart.com.tr adreslerinden eski ve yeni sayıları satın alabilir, www.betonart.com.tr adresinden BETONART’a abone olabilirsiniz.

BETONART’ın 2017 yılı ve sonrasına ait sayılarına, App Store veya Google Play üzerinden Turkcell Dergilik, Türk Telekom E-Dergi ya da PressReader uygulamasını indirerek de ulaşabilirsiniz.