(Mimarlar Odası İzmir Şubesi), ROTA-KIYI BİSİKLET GEZİSİ Düzenledi…

Mimarlık Haftası kapsamında düzenlenen “Rota-Kıyı” bisiklet gezisi, İzmir kıyılarında uygulanmış açık alan projeleri, mimarları tarafından gezdirilerek anlatıldı.

Pandemi dolayısıyla birçok etkinliğini dijitale taşıyan Mimarlar Odası İzmir Şubesi, açık alanda gerçekleştirilen farklı bir etkinlikle mimarları bir araya getirdi. Tramvay İzmir Karantina Durağından hareket eden bir grup bisikletli mimar, İzmir’deki açık alanda yapılan 8 farlı mimari projeyi gezdi. Her eserin mimarı yaptığı proje hakkında bilgilendirme yaptı.

Mimar Engin Yavuz koordinatörlüğünde yürütülen gezinin rotası Tramvay Karantina Durağı Örtüleri ile başladı. Daha sonra Konak Saçakları (İkiartıbir Mimarlık), Tırtıl, İzmir Mimarlık Merkezi, Bayraklı Sahili ve Yaya Köprüsü (Not Mimarlık), Alaybey Bahçe, Bostanlı Yaya Köprüsü ve Gün Batımı Terası, (Studio Evren Başbuğ) Pavillion By The Sea’de son buldu.

Katılımcılar rota üzerinde farklı noktalarda geziye dahil olabildi. Her projenin mimarı kendi eserinin başında meslektaşları ve mimarlık öğrencilerine bilgi verdi.