(Gaggenau) Tasarım ve Gastronomi BULUŞMALARI DEVAM Ediyor!

Tasarımcıları dostları ile bir araya getiren Gaggenau Tasarım ve Gastronomi Buluşmaları’nın yeni konuğu Zoom TPU ekibi oldu. Mutfağı ve birlikte vakit geçirmeyi bir öncelik olarak gören lüks mutfak aletleri markası Gaggenau, tasarım ve gastronomi dünyasının önde gelen isimlerini yakın dostları ile Gaggenau Showroom’da özel bir yemekte ağırlamaya devam ediyor.

Misafirlere lüks bir ev deneyimi yaşatan Gaggenau Sapphire Showroom’da keyifli bir sohbetle başlayan Tasarım ve Gastronomi Buluşmaları Şef Eren Erdem ev sahipliğinde Zoom TPU Kurucu Ortakları Mimar Levent Çırpıcı ve İç Mimar Atilla Kuzu ile bir araya getirdi. Yeni lüks dostlarla bir arada olmak” düşüncesinden yola çıkan Gaggenau, Tasarım ve Gastronomi Buluşmaları ile lezzetli sohbet serisinin ikincisi gerçekleştirildi.

 Evde kalmak bir lüks müydü?

İki ortak ve yakın arkadaş, Eren Erdem’in buharlı fırında ve teppan yaki ızgarada hazırladığı lezzet dolu menüsü eşliğinde keyifli bir sohbet gerçekleştirdi. Evde kalmak lüks mü sorusu etrafında şekillenen ve “Tasarım bir lüks mü?” önermesi ile başlayan sohbet, sağlıklı yaşamak kadar tasarımla birlikte yaşamanın da herkesin hakkı olduğu fikri üzerine şekillendi. Evde oldukları süre boyunca kendileriyle baş başa kalmanın bir lüks olduğunu belirten ikili, hayatın herkes için aynı anda durmasıyla kendilerini besleyecek çok şey keşfetmiş olmanın keyfini yaşadıklarını dile getirdiler.

Deneyimleri üzerinden geleceğin tasarım ve mutfağına dair fikirlerini paylaşan İç Mimar Atilla Kuzu ve Mimar Levent Çırpıcı; geleceğin yaşama alanlarının büyük bir mutfaktan ibaret olacağını ve tüm yaşamsal ihtiyaçlarının (kitap okumak, dostlarla bir arada olmak, sohbet etmek, televizyon seyretmek, uyumak gibi) mutfakta çözülebileceğinin sinyallerini verdi. Yemeğin ardından Gaggenau Showroom’da bir tur yaparak markanın 337 yıllık mirasını yakından tanıma şansı eldi ettiler.


Gaggenau:
Gaggenau, yüksek kaliteli ev aletleri üreticisi olarak “Made in Germany” tasarım ve teknolojide bir inovasyon lideri kabul edilmektedir. Şirket, 1683’e kadar uzanan tarihi boyunca, uluslararası ölçekte alkış alan ürünleri ile ev mutfaklarında devrim yaratmıştır. Gaggenau’nun başarısı, yüksek fonksiyonellik ile bir araya gelen teknolojik inovasyon ve net tasarım dili üzerine kuruludur. Gaggenau, 1995 yılından bu yana merkezi Münih’te bulunan BSH Hausgeräte GmbH’nin bir iştiraki olup halen dünyanın dört bir yanındaki belli başlı şehirlerdeki 24 showroom ile 50’yi aşkın ülkede sunulmaktadır.