BETONART’ın “Yemek” Temalı Yeni Sayısına ÜCRETSİZ ve DİJİTAL Olarak Ulaşabilirsiniz!

Betonart’ın “Yemek” temalı 64. sayısı, Ozan Avcı’nın konuk editörlüğünde hazırlandı. Birçok kişinin günlük hayatını evinden sürdürdüğü bu dönemde Betonart, dağıtımın oluşturduğu zorlukları aşmak ve içeriğe erişimi kolaylaştırmak amacıyla 64. sayısını ücretsiz olarak dijital paylaşıma açtı.

64.sayıda Erhan Akarçay, beslenme ve toplumsal eşitsizlik, kentleşme ve medya etkisiyle yemeğin değişen anlamlarını ele alıyor. Özlem Ünsal, The Observer Food Monthly Awards’da Üstün Başarı ödülünü almış çeşitli girişimler üzerinden dünyada gıda konusuna bakışın değişimini araştırırken Özge Samancı, Osmanlı döneminde İstanbul mutfağının coğrafya ve tarih ekseninde incelemesini yapıyor. Aslıhan Demirtaş, “Taş Çorbası” hikayesi üzerinden mimarlıkta süreç, kolektiflik ve oyun hakkında düşüncelerini aktarırken Bahar Avanoğlu, peynirin oluşumunu Homo Edens ve mimarlıkla ilişkisini kurarak düşünüyor. Burcu Serdar Köknar, farklı zamanlarda parçası olduğu 5 farklı mutfağın hikayesini, Natalija Subotincic ise koleksiyonerlik ve yemeğe olan ilgisini nasıl biraraya getirdiğinin hikayesini anlatıyor. Berçin Damgacı ve Ece Pazarbaşı, merkezine yemeği alarak disiplinlerarası etkileşim için bir alan sunan Field Kitchen Academy oluşumunu tanıtırken Yağmur Yıldırım, İstanbul’un açık alanlarında bulunabilen ve toplanabilen, yenebilir otları tarif ediyor.

Ayrıca Betonart’ın bu sayısına özel hazırlanan “yapı tarifleri” bölümünde Melike Altınışık, Kerem Piker, Erhan Vural, Alexis Şanal ve Aslı Şener projelerini bir yemek tarifi verir gibi anlatıyor. Nevzat Sayın ise Doğan Holding Yönetim Yapısı projesinin yemekhanesinden gözlemlerini aktarıyor.

Betonart’ın 64. sayısını ücretsiz olarak buradan indirebilirsiniz.

www.rob389.com ve www.betonart.com.tr adreslerinden eski ve yeni sayıları satın alabilir, www.betonart.com.tr adresinden BETONART’a abone olabilirsiniz.

BETONART’ın 2017 yılı ve sonrasına ait sayılarına, App Store veya Google Play üzerinden Turkcell Dergilik, Türk Telekom E-Dergi ya da PressReader uygulamasını indirerek de ulaşabilirsiniz.