(GF Hakan Plastik), 11 Mart DÜNYA TESİSAT GÜNÜ’nü Kutluyor!

GF Hakan Plastik, 10 yıl önce Dünya Tesisat Konseyi’nin sıhhi tesisatın önemine dikkat çekmek amacıyla başlattığı 11 Mart Dünya Tesisat Günü’nü kutluyor.

GF Hakan Plastik Teknik Hizmetler ve Eğitim Müdürü Yasemin Arslan

GF Hakan Plastik adına açıklamada bulunan Teknik Hizmetler ve Eğitim Müdürü Yasemin Arslan, sıhhi tesisat sistemlerinin halk sağlığı açısından son derece önemli olduğunu belirterek Dünya Tesisat Konseyi’nin de bu konuya dikkat çekmeye çalıştığını kaydetti. Yasemin Arslan: “GF Hakan Plastik Teknik Hizmetler departmanı, projelerde plastik boru tesisatı ile ilgili gelebilecek sorulara cevap verebilmek, ihtiyaçlara göre sistem çözümleri sunabilmek ve projelerde doğru ürünlerin kullanımına katkı sağlamak amacıyla kuruldu. Yine projelere satış öncesinde olduğu gibi satış sonrasında da hizmet vermek ana görevlerimizden biri. Bizim üst yapı ürün grubu adı altında hizmet verdiğimiz tesisat sistemleri, temiz ve sağlıklı suya erişim ve kullanımına yönelik ürünlerdir. Temiz suya ulaşım halk sağlığı açısından son derece önemlidir. Dünya Tesisat Konseyi verilerine göre dünya genelinde 10 kişiden 3’ünün temiz suya erişimi yok. Yine her 10 kişiden 6’sının güvenli bir atık su yönetimi bulunmuyor. Doğru yönetilemeyen veya sahip olunamayan sıhhi tesisat sistemleri, sağlık ve hijyen açısından elverişsiz koşullar nedeniyle yılda 361 bin çocuk ishal gibi pis su kaynaklı hastalıklar nedeniyle yaşamını yitiriyor. Doğru kullanılamayan ve kirlenen su kaynakları nedeniyle tüm dünyada temiz su kaynakları tükenme yolunda hızla ilerliyor.

Biz de Dünya Tesisat Konseyi gibi sıhhi tesisat sistemlerinin önemine dikkat çekmek amacıyla her yıl 11 Mart Tesisat Günü’ne ve bu vesileyle tüm tesisatçılarımızın gününe dikkat çekmeye çalışıyoruz. Yıl boyunca hem kendi eğitimlerimizde, hem ilgili dernekler, kurum/kurumlar ve sektör gönüllüleri aracılığıyla tesisatçılarla bir araya gelerek bilgilerini tazeliyor, yeni bilgiler veriyor ve karşılaştıkları sorunlara çözümler üretiyoruz. GF Hakan Plastik olarak sağlıklı, kalite ürünler geliştirip üreterek suyun sağlıklı ve güvenli bir şekilde taşınmasına hizmet ediyoruz. Tesisat ustaları da doğru ürünlerle projelendirilmiş tesisat sistemlerinin uygulamalarını yaparak suyun sağlıklı, güvenli ve tasarruflu bir şekilde kullanımına katkı sağlıyorlar. Bir sistemin parçaları olarak hepimiz üzerimize düşen görevi en iyi şekilde yerine getirerek hem kendimizi, hem çevremizi hem de dünyanın kısıtlı kaynaklarını koruyabiliriz” dedi.


GF Hakan Plastik:
Georg Fischer, 1802 yılında kurulmuş İsviçre merkezli bir firmadır. 3 ana iş kolunda faaliyet göstermektedir: Boru sistemleri (GF Piping Systems), Otomotiv (GF Automotiv) ve Makine çözümleri (GF Machining Solutions). 32 ülkede 45 üretim tesisine ve yaklaşık 14.400 çalışana sahiptir. GF Piping Systems, plastik ve metalden yapılmış boru sistemleri konusunda dünyadaki lider kuruluşlardan biridir. GFPS, su ve gazın sanayi, kamu hizmetleri ve yapı teknolojisi içinde güvenli bir şekilde taşınması için sistem çözümleri ve yüksek kaliteli bileşenler üretmektedir. 3 ana gruba sahip GFPS, üst yapı, alt yapı ve endüstriyel alana yönelik ürünler sunmaktadır.  1965 yılında kurulan Hakan Plastik, yenilikçi yapısı ile plastik boru sistemleri alanında lider markalardan biridir. Türkiye’de sessiz boruyu ilk üreten firmadır.  2013 yılında gerçekleşen satın alma ile GF Hakan Plastik markası ile plastik boru sektöründe hem iç pazarda hem de ihracat alanında çalışmalarına devam etmektedir. Firma, sürdürdüğü başarılı çalışmalarla ISO 500 listesindeki yerini yukarılara taşımaktadır.