Kadın Yöneticileri Destekleyen (Marshall)’a Ödül!

“Renklendir Hayatı” sloganıyla hayata renk katan Marshall, yönetim politikalarıyla da dikkat çekiyor. Yönetim kurulunda yer alan kadın yöneticilerin sayısı artması konusunda kadın yöneticileri destekleyen Marshall, Sabancı Üniversitesi Kurumsal Yönetim Forumu tarafından düzenlenen “Türkiye Kadın Direktörler Konferansı” çerçevesinde ödüllendirildi.  

Bağımsız Kadın Yöneticiler Projesi (Independent Woman Directors -IWD) kapsamında bu yıl 7. kez düzenlenen Konferans’ın ödül töreni 20 Kasım 2019’da gerçekleştirildi ve ödülü Marshall adına Marshall Finans Direktörü Dilek Tepetam aldı.

Bu yıl “Yönetim Kurullarına Aday Gösterilme Süreçleri ve Çeşitlilik” temasıyla düzenlenen konferansta “Türkiye’de Yönetim Kurullarında Kadın 2019” raporunun sonuçları kamuoyu ile paylaşıldı. Konferansta ayrıca “Kadınlarla Güçlendirilmiş Yönetim Kurulu” ödülleri de sahiplerini buldu. 2019 raporu, BIST şirketlerinin yönetim kurulları açısından cinsiyet eşitliği konusunda mevcut durumunu ve projenin başladığı 2012 yılından beri seyreden yedi yıllık eğilimi ortaya koyuyor. Raporda BIST’e kayıtlı 402 şirket üzerinde yapılan çalışma aktarılıyor.


Marshall:
Dünyanın en büyük küresel boya ve kaplamalar şirketi ve özel kimyasalların ana üreticisi olan AkzoNobel, dünya genelinde endüstri ve tüketicilere yenilikçi ürünler sunuyor. Müşterileri için sürdürülebilir cevaplar geliştirmek konusunda iddialı olan AkzoNobel’in portföyünde, Dulux, Sikkens, International ve Eka gibi çok iyi bilinen markalar bulunuyor. AkzoNobel, Türkiye’de de Marshall markası ile küresel teknoloji ve tecrübelerle geliştirilmiş ürün ve renk hizmetleri ile hayata renk katıyor. Genel merkezi, Amsterdam Hollanda’da bulunan AkzoNobel, Global Fortune 500 Şirketleri arasında yer alıyor ve sürdürülebilirlik alanında sürekli olarak lider konumda sınıflandırılıyor. AkzoNobel’in dünya çapında 80’den fazla ülkede, 55 bin Kendini Mükemmelliği ve Yarının Cevaplarını Bugünden Elde Etmeye adamış çalışanı bulunuyor.

Detaylı bilgi için: www.marshallboya.com