(Knauf)’tan Radyasyondan KORUYUCU Plaka SAFEBOARD®…

Hastanelerde röntgen incelemesi yapılan alanların radyasyon etkilerini azaltmak için özel olarak tasarlanması gerekiyor. Röntgen inceleme odalarında bu nedenle yapısal bir radyasyon koruması şart. Bu farkındalıkla Knauf Radyasyondan Korunma Sistemi Safeboard®,  kurşunsuz özelliğiyle röntgen odalarında hem hastaları hem de doktorları X-ray ışınından koruyor.  Kullanılacak cihazın tüp değerine göre 4 mm eşdeğer kurşun kalınlığına kadar radyasyon koruması sağlayabilen Safeboard®,  mamografi üniteleri gibi düşük radyasyonlu (35 kV) mekanlarda tek kat uygulamasıyla öne çıkıyor.

Son teknoloji ile geliştirilen Knauf Radyasyondan Korunma Sistemi Safeboard®,  kurşunsuz özelliğiyle röntgen odalarında hem hastaları hem de doktorları X-ray ışınından koruyor. Kullanılacak cihazın tüp değerine göre 4 mm eşdeğer kurşun kalınlığına kadar radyasyon koruması sağlayabilen Safeboard®,  mamografi üniteleri gibi düşük radyasyonlu (35 kV) mekanlarda tek kat uygulamasıyla öne çıkıyor.

Safeboard® ayrıca yangından korunma ve ses yalıtımı da sağlıyor

TS EN 520 standardına göre Tip F ve A2 yangın dayanım sınıfında olması sayesinde yangının yayılmasını da önleyen Safeboard®, yüksek yoğunluğu sayesinde, sisteme bağlı olarak standart plakalara göre 6-10 dB daha fazla ses yalıtımı sağlıyor. Diğer Alçıpan® çeşitleri ile aynı kolaylıkta monte edilebilen Safeboard®, özel olarak geliştirilmiş Safeboard® derz dolgusu ile birlikte uygulanır. Knauf Safeboard®, DIN EN 520’ye göre DF tipinde ve DIN 18180’e göre GKF tipinde radyasyondan korunma ek özelliğine sahip, uygulamada büyük hız sağlayan bir Alçıpan® çeşidi olarak öne çıkıyor.

Safeboard® avantajları:

  • Yüzde 0 kurşunda yüzde 100 radyasyon koruması
  • Kurşun levha lamine edilmiş plakalara göre daha az ağırlık
  • Asma tavanlar için de radyasyondan korunma ile birlikte yangından korunma
  • Çok iyi ses yalıtımı
  • Kolay işlenebilirlik ve bununla birlikte uygulama güvenliği
  • Katlama ve bükme tekniği ile esnek tasarım
  • Kurşun içeriği olmadığı için ilerideki imhasında çevre dostu

Knauf Türkiye:
2018 yılında USG’nin global ve Armstrong’un Asya ve Avrupa’daki ticari faaliyetlerini satın alması ile 80 yıldan daha uzun süreye dayanan geçmişindeki en büyük satın alımını gerçekleştirerek 10 milyar Euro’nun üzerinde cirosu olan Knauf,  5 kıtada 86’dan fazla ülkede 250 üretim tesisi ve satış ofisi, dünya genelinde 35,000 çalışanı ile kuru yapı sistemleri,  sıva ve aksesuarlar, yalıtım malzemeleri, zemin sistemleri ve şapları, sıva ve harç makine sistemleri ile dünyanın lider inşaat malzemeleri üreticilerindendir. Güney Avrupa, Orta Doğu ve Afrika bölgesinde yer alan ve bölge yönetiminin merkezi olan Knauf Türkiye stratejik konumu ve sahip olduğu yüksek cirosu ile bölgesinin en önemli oyuncularındadır.