Dönemin İlk “MİMARLIĞA MERHABA” Etkinliği Ömer Selçuk Baz ile (YTÜ)deydi!

Binat İletişim & Danışmanlık’ın 2017 yılının Mayıs ayında başlattığı ve bugüne kadar 17 farklı üniversitede gerçekleştirilen “Mimarlığa Merhaba”, 2018 Güz döneminden itibaren VitrA’nın desteğiyle düzenleniyor. Mimarlık, iç mimarlık ve diğer ilgili tasarım disiplinlerinde eğitimine yeni başlayan öğrencileri seminerler, sunumlar, atölye çalışmaları gibi çeşitli etkinlikler aracılığıyla başta basılı ve dijital mimari yayınlar olmak üzere yaz okulları, atölye çalışmaları, öğrenci buluşmaları gibi informel çalışmalarla tanıştırmayı amaçlayan Mimarlığa Merhaba projesi yeni döneme Yıldız Teknik Üniversitesi ile başladı.

Dönemin ilk etkinliği 23 Eylül 2019 tarihinde Yıldız Teknik Üniversitesi Yıldız Kampüsü Oditoryum’da Mimarlık Bölüm Başkanı Prof. Dr. Çiğdem Polatoğlu, Bölüm Başkan Yardımcıları Doç. Dr. Gökçe Tuna Taygun ve Doç. Dr. Ceylan İrem Gençer’in ev sahipliğiyle gerçekleşti.

Etkinlik, Prof. Dr. Çiğdem Polatoğlu’nun açılış konuşmasının ardından Mimarlığa Merhaba projesinin koordinatörlerinden Neslihan İmamoğlu’nun mimarlıkta informel eğitim çalışmalarından örnekler sunduğu konuşma ile başladı. Ardından Yalın Mimarlık’ın kurucularından Ömer Selçuk Baz, öğrencilik hayatından profesyonel hayata, eskizlerden inşa edilmiş yapılara öğrencilerle deneyimlerini paylaştı.

Etkinlikte öğrencilere mimarlık kültüründe önemli bir yeri olan BETONART ve Arredamento Mimarlık dergileri ve projeye özel olarak hazırlanan kart, bez çanta eşliğinde hediye edildi.

Dönemin bir sonraki Mimarlığa Merhaba etkinliği 22 Ekim’de 15:00-17:00 arasında, yeni açılan ve bu yıl ilk öğrencilerini alan İstanbul Üniversitesi Mimarlık Bölümü’nde gerçekleşecek. Öğrenciler, SANALarc’tan Alexis Şanal ve Merve Dokumacı koordinatörlüğünde,  İstanbul Üniversitesi Mimarlık Bölümü’nden Zeynep Halu, Seda Kulak, Kübra Bıyuk moderatörlüğüne düzenlenecek “HEY! Hayal Edilebilir Tasarım Kılavuzu” atölyesi ile Mimarlığa Merhaba diyecek.

VitrA’nın desteği ile gerçekleşen Mimarlığa Merhaba’da öğrenciler hem konuk mimarların deneyimlerinden faydalanıyor hem de mimarlık dergileri ve atölye çalışmaları ile tanışıyor.Mimarlığa Merhaba’nın programını web sitesinden ve sosyal medya hesapları üzerinden takip edebilirsiniz:

mimarligamerhaba.com

Twitter: @mimarlikmerhaba
Facebook: Mimarlığa Merhaba
Instagram: mimarligamerhaba
#mimarligamerhaba


Mimarlığa Merhaba:
“Mimarlığa Merhaba” mimarlık ve iç mimarlık eğitimine yeni başlayan öğrenciler için özel olarak hazırlanan, öğrencileri başta mimarlık alanındaki iki önemli dergi BETONART ve Arredamento Mimarlık olmak üzere dijital ve basılı yayınlarla tanıştırmayı amaçlayan sunum, seminer, sempozyum gibi etkinlikler ile desteklenen bir Binat İletişim&Danışmanlık projesidir. Ekim 2018’den itibaren VitrA işbirliği ile yürütülmektedir.