(Yıldız Entegre), (UMÖB) ALTIN SPONSORU Oldu…

Yılda iki kez farklı üniversitelerin ev sahipliğinde gerçekleşen Ulusal Mimarlık Öğrencileri Buluşması’nın (UMÖB) bu yıl durağı Kocaeli oldu. 2- 8 Eylül 2019 tarihleri arasında Yıldız Entegre’nin altın sponsorluğunda düzenlenen etkinlik kapsamında programda yer alan Kartepe Tesis gezisi ile, öğrencilere Yıldız Entegre ürünleri tanıtılarak üretim aşamaları anlatıldı.

Türkiye’nin dört bir yanından 50’nin üzerinde mimarlık fakültesi öğrencisinin yer aldığı etkinlik, 2 -8 Eylül 2019 tarihleri arasında Kocaeli Mimarlar Odası’nda düzenlendi. Meslek ve meslek eğitimi üzerine fikir geliştirebilmek, farklı okullar ve farklı disiplinler arası iletişimin sağlanması gibi ulusal ölçekte amaçlar taşıyan etkinlikte, Yıldız Entegre altın sponsor olarak geleceğin mimarlarına destek verdi.

Eğitime verdiği desteği aralıksız sürdüren, orman ürünleri sektörünün lider oyuncusu Yıldız Entegre, program çerçevesinde 6 Eylül’de Kartepe fabrikasına düzenlediği gezi kapsamında, öğrencilere Yıldız Entegre ürünlerini yakından tanıttı. Üretim Müdürü Ahmet Koçak tarafından ürünlerin üretim aşamaları anlatılırken, Yıldız Entegre Pazarlama ve Kurumsal İletişim Müdürü Ercan Şahin, Yıldız Entegre olarak geleceğin mimar ve tasarımcılarının her zaman destekçisi olduklarını belirterek, öğrencilere orman ürünlerinin mimari ve iç mimarideki önemini anlatan bilgilendirici sunumlar gerçekleştirdi.


Yıldız Entegre:
Yıldız Entegre, 1890 yılında Trabzon’da kereste ticareti ile başlayan iş hayatında kazandığı deneyimleri, 1982 yılında kurumsallaşma hamlesiyle ileriye taşıyarak orman ürünleri sektöründe global bir oyuncu olmayı başardı.

Girişimci ve yenilikçi yaklaşımıyla fark yaratan Yıldız Entegre, Türkiye’nin en büyük 50 sanayi şirketinden birisidir. Dünya’da orman ürünleri sektöründe yer alan ilk 10 şirket arasındadır. 1.725.000 m²’ den fazla alanda kurulu bulunan, farklı coğrafyalardaki 7 üretim tesisi, 3 liman terminali ve 3 deposu ile çalışmalarını ‘Doğaya ve insana saygı’ ilkesiyle gerçekleştiren Yıldız Entegre tüm üretim tesislerinde toplam 12.000 m3/gün levha üretim kapasitesine sahiptir.

Yıldız Entegre Türkiye, Romanya ve Slovenya’da bulunan üretim tesislerinde; MDF, MDFlam, sunta, suntalam, laminat parke, boyalı levha (mdf, sunta), kapak panel, lak panel, mdf kapı, kapı paneli, emprenyeli kağıt ile tutkal üretimi gerçekleştirmektedir. ABD’de ise liman terminalleri yer almakta olup üretim için gerekli olan hammadde kaynaklarının tedarik edilmesi, depolanması ve lojistik hizmetlerin sağlanmasına çalışmaktadır.

Şirketimin amiral gemisi Kartepe Tesisi, dünyanın tek çatı altında kurulmuş en büyük entegre MDF üretim tesisi olma özelliğini bugün hâlâ gururla taşımaktadır. Global bir marka olma yolunda ilk adımlarını ABD yatırımı ile hayata geçiren Yıldız Entegre; Romanya ve Slovenya’daki üretim tesisleriyle Avrupa, Kuzey Afrika, Rusya ve Türk Cumhuriyetleri’ndeki varlığını güçlendirmektedir.

Yıldız Entegre, farklı ihtiyaçlara yanıt veren geniş ürün yelpazesiyle doğanın estetiğini, yaşadığımız tüm alanlara taşıyarak. “Bugün ürettiklerimiz, yarınlarımızı tüketmesin” anlayışıyla hem günümüz hem de gelecek kuşaklar için sorumluluk bilinciyle çalışıp, Kendi kaynaklarıyla gerçekleştirdiği binlerce ağaç dikiminin yanı sıra sivil toplum kuruluşlarıyla birlikte birçok çevreci, toplumsal ve kültürel etkinliğe de imza atmaktadır.