(Bürotime)’dan EĞİTİM ÇÖZÜMLERİ için Ürünler…

Bürotime - Edu Amfi

Yeni pedagojik yaklaşımlarla birlikte eğitim mekanları da değişiyor. Artık eğitim hayatında daha özgür, daha teknolojik ve adaptasyona elverişli mekanlar yer almaya başladı. Yeni eğitim çözümleriyle beraber yeniden şekillenen eğitim mekanları öğrencilerin üretkenliğini artırırken başarıyı da beraberinde getiriyor. İş ve yaşam alanlarına yönelik tasarımlar geliştiren Bürotime, aktif öğrenme yaklaşımlarından yola çıkarak kurguladığı “Eğitim Çözümleri” ürünleriyle eğitim kurumlarına efektif ve yaratıcı çözümler sunuyor.

Hayatımızın yaklaşık yüzde yirmisini kaplayan profesyonel eğitim süresince içinde bulunduğumuz mekanlar akademik başarılarımızı ve sosyal gelişimimizi çok yakından etkiliyor. Yapılan araştırmalara göre, eğitim kurumlarının iç mimari kurguları öğrenim kalitesini etkiliyor. Türkiye’nin lider ofis mobilya üreticisi Bürotime, sektörel çözümler odağında geliştirdiği “Eğitim Çözümleri” tasarımlarıyla öğrenme mekanlarının sınırlarını ortadan kaldırarak, internet ve yeni teknolojilere erişimi olan, bireysel ve ekip çalışmalarına uyumlu, potansiyel bir öğrenme alanı oluşturulmasına katkı sağlıyor. Bürotime’ın Eğitim Çözümleri’ndeki zengin ürün gamı, ilkokuldan, üniversite amfilerine kadar farklı yaş gruplarına ve kurgularına çözüm sunuyor.

Bürotime- Handy Masa

Aktif öğrenme yaklaşımlarıyla şekillenen eğitim mekanları

21.yüzyılda internet ve mobil teknolojilerin hayatımızın her anında var olmaya başlamasıyla birlikte eğitim kurumlarında öğrenme-mekan ilişkisinde teknolojinin etkin bir araç olarak kullanılması kaçınılmaz oldu. Eğitim mekanlarında kullanılan renkler, aydınlatma seviyesi, görsel iletişim araçları, zemin, tavan gibi mimari öğelerle birlikte kullanılan mobilyalar, öğrencilerin motivasyonunda, konsantrasyonunda ve dolayısıyla başarılarında aktif rol oynuyor. Bürotime; farklı öğretim metotlarına kolaylıkla adapte edilebilir, dayanıklı, esnek, iş birliğini ve paylaşımı teşvik ederek farklı oturum seçeneklerine uyarlanabilir, teknolojiye entegre ürünleriyle eğitim sektörünün tüm ihtiyaçlarını karşılıyor.

Geleceğin eğitim trendi öğrenci odaklı ve teknoloji destekli tasarımlar

Bürotime Pazarlama Direktörü Nuran Efendioğlu

Bürotime Pazarlama Direktörü Nuran Efendioğlu: Öğrenci ve öğretmen profillerinin değiştiği günümüzde, çağdaş eğitim mekanlarının, değişen ihtiyaçlara cevap verebiliyor olması gerekiyor. Sınıflar artık belirli saatler içerisinde sadece öğrenme eyleminin yapıldığı mekanlar olarak görülmüyor. Öğrenme mekanlarının sınırları koridorlar, kafeler gibi ortak mekanları ve sosyal alanları da kapsıyor. İnternet ve yeni teknolojilere erişim olanağı olan her yer potansiyel bir öğrenme mekanı olarak kabul ediliyor. Bürotime olarak ‘Eğitim Çözümleri’ ürünleri ile öğrencilere hem bireysel hem de takım çalışmasına yatkın nitelikli öğrenim alanları kurgulamayı hedefliyoruz. Öğrencilerin başarılarının değerlendirildiği araştırmalarda alınan sonuçlara göre, analitik düşünme yeteneği gelişmiş ve sosyal iletişimi güçlü bireylerin öğrenci odaklı ve teknoloji destekli eğitim süreçlerinden geçmiş olduğu görülüyor. Yaşam boyu öğrenme, aktif öğrenme, e-öğrenme, mikro öğrenme, proje tabanlı öğrenme, oyun ile öğrenme gibi yeni öğrenme yöntemlerinin etkin halde kullanılmaya başlanması ile birlikte ortaya çıkan çoklu öğrenme metodolojileri, iç mimaride de etkisini göstererek, bugünün ve geleceğin eğitim trendleri olarak karşımıza çıkıyor’’ dedi.

Bürotime – Gama Masa

Eğitim mekanlarının tüm ihtiyaçlarını karşılayan tasarımlar

Bürotime’ın tasarladığı Edu, özenle kurgulanmış priz detayı ile teknolojik çözümler sunarken, masa altında konumlandırılan kitap rafı ile düzenli ve fonksiyonel öğrenim alanı yaratıyor. Derslikler için özel olarak tasarlanan Gama ve Exen’in masa tablasının altında bulunan kitap rafı ve farklı yükseklik seçenekleriyle her yaş aralığına hitap ederek organize bir çalışma ortamına olanak tanıyor. Handy kare, dikdörtgen, trapez ve altıgen tabla seçenekleriyle ekip çalışmalarından tekli kullanımlara kadar geniş çaplı bir çözüm ortağı olurken Ouick ve Yoga sandalyeler, farklı renk ve ayak seçenekleri sayesinde eğitim salonları, ortak çalışma alanları, derslikler, kafe ve bekleme salonları gibi birçok mekanda kullanılmak üzere tercih edilebiliyor.


Bürotime:
Tosunoğulları A. Ş.’nin 1980 yılından bugüne uzanan deneyimiyle 2000 yılında kurulan Bürotime, faaliyete başladığı günden itibaren üretim teknolojisinde gerçekleştirdiği modernizasyon çalışmaları, çevre dostu altyapısı ve sürdürülebilir çevre politikalarıyla dünya standartlarında üretim gerçekleştirmektedir. 2014 yılında koltuk ve mobilya ürün grubunda Türkiye’de GREENGUARD Gold sertifikası almaya hak kazanan ilk ve tek ofis mobilya üreticisi unvanını elde eden Bürotime, faaliyet gösterdiği ofis mobilyaları alanında uluslararası sertifikasyon çalışmalarına hız kesmeden devam etmekledir. Lider üretici, LEED ve BREEAM gibi dünyada tanınırlığı ve bilinirliği en yüksek yeşil bina sertifikaları talep eden kuruluşların ilk tercihi olurken, her yıl ihracat pazarlarını genişleterek ve üretim kapasitesini arttırarak yerel ekonominin gelişimine katkı sağlamaktadır. Bürotime hakkında ayrıntılı bilgi için www.burotime.com adresini ziyaret edebilirsiniz.