(Armstrong Ceilings Solutions)’dan ÇEVREYE DUYARLI Yapılar için İDEAL SİSTEMLER

Perla OP 0.95 - RS

Akustik asma tavanlara yönelik çözümlerin üretimi ve pazarlamasında uzman bir firma olan Armstrong Ceiling Solutions – binaların maksimum sürdürülebilirliği için LEED sertifikası almalarına yardımcı olacak yüksek akustik performanslı asma tavan panelleri Ultima+ ve Perla’yı sunar.

U.S. Green Building Council ‘in son raporuna göre 2018 ‘de Türkiye, LEED sertifikalı bina sayisi en yüksek ilk 10 ülke sıralamasında sekizincilikten altıncı sıraya yükseldi (ABD hariç): Geçtiğimiz yıl 337 proje ve toplam 10.9 milyon m2 brüt yüzey alanıyla, 2017 yılındaki 245 bina ve 6.06 milyon m2 brüt alan karşılaştırıldığında Türkiye, giderek artan eco-friendly (çevreye duyarlı) yapı yönelimi göstermektedir. World Green Building Trends 20183 ‘de yayınlanan verilere göre, çevresel yönetmeliklere uyumun ve pazar talebinin büyümesinin yanı sıra yaşam kalitesini ve verimliliğini arttıran, yapılardaki bu eco-friendly yönelim uluslararası düzeyde artan bir trend haline gelmiştir.  Bu sayede düşük işletme maliyetleri ile birlikte, LEED sertifikalı binaların değerinde artış sağlanmakta ve green(yeşil) binaların yapımı teşvik edilmektedir.

Ultima+dB

Sürdürülebilirlik konusuna her zaman önem veren, Armstrong Ceiling Solutions, enerji verimliliğini arttırmak ve LEED kredileri kazanmak için tasarımcıları yüksek performanslı asma tavan sistemleri ile desteklemektedir. Bu anlamda, Cradle to Cradle Bronz sertifikalı Ultima+ serisi, Armstrong’un ekosistem üzerinde neredeyse sıfır etkisi olan ürünler üretme çabasının sonucudur. Mineral fiber liflerden üretilen Ultima+ %43 ‘e varan geri dönüştürülmüş ürünlerdir. Ayrıca bu %100 geri dönüştürülebilir (recyclability) asma tavanlar, %87 oranında ışık yansıması sağlar. Mavimsi-beyaz renk tonu ile doğal bir aydınlatma efekti yaratan  paneller sayesinde her oda kolaylıkla aydınlatılabilir, bu sayede aydınlatma giderleri azalır. Ayrıca Ultima+ Standard, Ultima+ OP ve Ultima+ dB, serileri ile Armstrong Ceiling Solutions, kapalı alanlarda akustik konfor açısından en iyi yalıtım ve ses yutma kombinasyonunu seçme imkanı sunar.

Perla da aynı şekilde yüksek performanslı bir ürün olup, Standard, OP 0.95, OP 1.00 ve dB  serilerine sahiptir. Perla;  pürüzsüz, düz bir yüzeye sahip ve cam elyaf ile kaplanmış, ses emilimi ve yalıtımı dengesi nedeniyle, açık ofisler ve eğitim alanı için idealdir. Dahası, Perla ’nın görsel açıdan konforlu beyazlığı sayesinde renk yoğunluğu zaman içinde yıpranmayan bir mekan ve ışık duygusu yaratır. Paneller ayrıca, OP serisi için %85, dB serisi için %86 oranlarında, enerji verimliliğinde artış sağlayan yüksek ışık yansıma değeri sağlar. Çevreye zarar vermeden tasarlanan Perla serisi: Cradle to Cradle Bronze sertifikalı, %100 geri dönüştürülebilir ve %79 geri dönüştürülmüş malzemelerden üretilmiştir.

Ultima+

Kurulumu ve bakımı kolay olan Ultima+ ve Perla serisi paneller nemli bir bez ile rahatlıkla silinebilir,  hijyen ve iç hava kalitesi açısından mükemmel performans sağlar. Ayrıca, EN ISO 14644-1 Uluslararası Standardlara uygun Clean Room Sınıfı ISO5 ve ürünün minimum uçuculuk emisyonu doğrultusunda medikal alanların güvenliğini sağlayan A+ kalitesinde VOC sertifikalıdırlar.

Armstrong Ceiling Solutions Türkiye Bölge Müdürü Semih Gönç‘ e göre “Armstrong Ceiling Solutions her zaman çevreci yapıları teşvik eden uygulamaları desteklemiştir. Armstrong ; benimsediği çevreci üretim süreciyle tamamen geri dönüştürülebilen ve sürdürülebilir asma tavan ürünleri üretmektedir. Bu yaklaşım sayesinde yeni yapılan tasarımlarda bina için %11 ‘e varan enerji tasarrufu sağlayan Armstrong asma tavan çözümleriyle sayıları gittikçe artan LEED sertifikasına sahip, USGBC kriterlerine uygun olarak tasarlanan projeler yapılmaktadır.’’