(Yıldız Entegre), Zengin Ürün Gamı ile YAPI FUARI’nda Göz Doldurdu…

Orman ürünleri sektörünün liderlerinden Yıldız Entegre, TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilen Turkeybuild İstanbul Yapı, İnşaat Malzemeleri ve Teknolojileri Fuarı’nda ürünlerini sergiledi. Yıldız Entegre, doğal, dekoratif ve sıcak yaşam alanları sunan “Yıldız Home ve Yıldız Trend” markaları ile de ziyaretçilerin ilgi odağı oldu.

Bu yıl 42’ncisi düzenlenen Turkeybuild İstanbul Yapı, İnşaat Malzemeleri ve Teknolojileri Fuarı’nda yer alan Yıldız Entegre, 900’ün üzerinde katılımcının olduğu, 100 binin üzerinde yerli ve yabancının ziyaret ettiği fuarda, sektör temsilcileri ile buluştu. Yıldız Entegre fuarda, MDflam, suntalam, kapak panel, lak panel, içi dolu mdf kapı ve laminat parke ürün portföyünü sergiledi.

Entegre Pazarlama ve Kurumsal İletişim Müdürü Ercan Şahin

Yıldız Entegre olarak sektörün tüm paydaşlarının bir araya geldiği yerli ve yabancı fuarlara katılmaya büyük önem verdiklerini söyleyen Yıldız Entegre Pazarlama ve Kurumsal İletişim Müdürü Ercan Şahin, bu fuarda da yeni ürün ve hizmetlerini tanıttıklarını söyledi. Son dönemde teknoloji ve inovasyona yaptıkları yatırım ve sağladıkları dönüşüm sayesinde şirket bünyesinde hızlı bir değişim yaşadıklarını belirten Şahin, “İnovatif bir şirket olarak teknolojinin getirdiği tüm yenilikleri kullanıyor ve iş süreçlerimize adapte ediyoruz. Bu kapsamda geliştirdiğimiz dijital görüntüleme sistemimizin Yapı Fuarı’nda gördüğü ilgiden büyük bir mutluluk duyduk” dedi.

Şahin, son dönemde tüketicilerin beğenisine sunduğu parke ve kapı grubundaki ürünleriyle yerli ve yabancı katılımcıların beğenisini kazandıklarına vurgu yaparak parke alanında Soft Series ürün gamının yanı sıra istenilen renge boyanabilen, gizli menteşeli ve 2.20 cm’lik uzunluktan oluşan kapılardan oluşan VarioDor serisi de büyük ilgi çektiğini söyledi.


Yıldız Entegre:
Yıldız Entegre, 1890 yılında Trabzon’da kereste ticareti ile başlayan iş hayatında kazandığı deneyimleri, 1982 yılında kurumsallaşma hamlesiyle ileriye taşıyarak orman ürünleri sektöründe global bir oyuncu olmayı başardı.

Girişimci ve yenilikçi yaklaşımıyla fark yaratan Yıldız Entegre, Türkiye’nin en büyük 50 sanayi şirketinden birisidir. Dünya’da orman ürünleri sektöründe yer alan ilk 10 şirket arasında, Türkiye’de sektöründe birinci sıradadır. 1.725.000 m²’ den fazla alanda kurulu bulunan, farklı coğrafyalardaki 7 üretim tesisi, 3 liman terminali ve 3 deposu ile çalışmalarını ‘Doğaya ve insana saygı’ ilkesiyle gerçekleştiren Yıldız Entegre tüm üretim tesislerinde toplam 12.000 m3/gün levha üretim kapasitesine sahiptir.

Yıldız Entegre Türkiye, Romanya ve Slovenya’da bulunan üretim tesislerinde; MDF, MDFlam, sunta, suntalam, laminat parke, boyalı levha (mdf, sunta), kapak panel, lak panel, mdf kapı, kapı paneli, emprenyeli kağıt ile tutkal üretimi gerçekleştirmektedir. ABD’de ise liman terminalleri yer almakta olup üretim için gerekli olan ham madde kaynaklarının tedarik edilmesi, depolanması ve lojistik hizmetlerin sağlanmasına çalışmaktadır.

Şirketin amiral gemisi Kartepe tesisi, dünyanın tek çatı altında kurulmuş en büyük entegre MDF üretim tesisi olma özelliğini bugün hâlâ gururla taşımaktadır. Global bir marka olma yolunda ilk adımlarını ABD yatırımı ile hayata geçiren Yıldız Entegre; Romanya ve Slovenya’daki üretim tesisleriyle Avrupa, Kuzey Afrika, Rusya ve Türk Cumhuriyetleri’ndeki varlığını güçlendirmektedir.

Yıldız Entegre, farklı ihtiyaçlara yanıt veren geniş ürün yelpazesiyle doğanın estetiğini, yaşadığımız tüm alanlara taşıyarak. “Bugün ürettiklerimiz, yarınlarımızı tüketmesin” anlayışıyla hem günümüz hem de gelecek kuşaklar için sorumluluk bilinciyle çalışıp, Kendi kaynaklarıyla gerçekleştirdiği binlerce ağaç dikiminin yanı sıra sivil toplum kuruluşlarıyla birlikte birçok çevreci, toplumsal ve kültürel etkinliğe de imza atmaktadır.