GERÇEK SANRI Sergisi (Mimarlar Derneği 1927)’de Açıldı!

Mimarlar Derneği 1927’de İlker Çelen’in çalışmalarının izleyiciye sunulduğu “Gerçek Sanrı” başlıklı sergi 16 Nisan Salı günü saat açıldı.

Gerçek Sanrı sergisi gerçekliğin, toplumsal -ve kaçınılmaz olarak bireysel- ölçekte, sinsice biçim değiştirmesinden muzdarip, tekinsizliğe bağımlı ve bu tekinsizliğin suyunu sıkarken suçüstü yakalanmış gibi gözüken, kabusvari, komik -ve elbette gerçekçi- eserlerden oluşan bir kişisel seçki.


İlker Çelen| Uzay çöpü:
1984 doğumlu sanatçı Ankara’da yaşıyor ve çalışıyor. 2010 yılında Hacettepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümünde lisans eğitimini tamamladı. Erasmus Programı kapsamında, 2008 – 2009 eğitim döneminde Çek Cumhuriyeti’nde Jan Evangelista Purkyne Üniversitesi’nde çalışmalarını sürdürdü. Çalışmaları, Ankara, İstanbul, Bursa, Wiemar, Usti Nad Labem ve Prag’da düzenlenen çeşitli sergilerde yer aldı. İlk kişisel sergisini, 2012 yılında, Ankara’da Galeri Torun’da, ikinici kişisel sergisini 2014 yılında İstanbul’da Milk Gallery & Design Store’da açtı. 2016 yılında Ankara’da Galeri Tiliki’de iki kişisel sergi daha açtı (Süper İntihar 2,5 ve Histeri). Son olarak, 2018 yılında Ankara’da KOVA Art Space’de ‘X’ başlıklı kişisel sergisini gerçekleştirdi. 2014 – 2016 yılları arasında L-Manyak dergisinde çizerlik yaptı. 2017 yılında Bilkent Üniversitesi Ekonomi ve Sosyal Bilimler Enstitüsü İletişim ve Tasarım Bölümünden yüksek lisans derecesini aldı.