(Akçansa)’nın “Geleceği Birlikte Şekillendirelim” İşe Alım Programı Sonuçlandı!

Akçansa’nın, yeni mezun gençleri bünyesine katmak için başlattığı işe alım programı sonuçlandı. Yaklaşık 5 bin kişinin başvurduğu “Geleceği Birlikte Şekillendirelim” işe alım programında seçilen gençler, Akçansa’da kariyerlerinin ilk adımını attı.

İnsana değer veren ve insan kaynağı yönetimini sadece bir fonksiyonun işi olarak görmeyip şirket olarak sahiplenen Akçansa’nın işe alım programı sonuçlandı.

Başvuruda bulunan adaylar, özgeçmişleri, gönüllü çalışmaları, iş hayatındaki hedefleri incelenerek detaylı bir mülakat sürecine alındı. Bu sürecin sonunda, Akçansa üst yönetim ekibiyle tanışarak projelerini sunan genç yetenekler son değerlendirmeye alındı ve yaklaşık 5 bin kişinin başvurduğu programda işe alımlar tamamlandı.

Akçansa’yı Türkiye yapı malzemeleri sektörünün kalıcı liderliğine götürecek insan kaynağını şirketimiz bünyesine kattık.

Akçansa Genel Müdürü Umut Zenar

Akçansa’nın dijitale yatırım yaptığını belirten Genel Müdür Umut Zenar, sözlerine şöyle devam etti: “Eski köye yeni adet getirecek, Akçansa’yı Türkiye yapı malzemeleri sektörünün kalıcı liderliğine götürecek, vizyon sahibi ve yetkinlikleri çok üst düzeyde olan genç arkadaşlarımızı şirketimiz bünyesine kattık. 2004 yılında aynı programla Akçansa Ailesine katılmıştım ve aradan geçen süre zarfında şirketin genel müdürlüğüne kadar yükseldim. Bu kapsamda bu programın Akçansa’nın geleceği olduğuna inanıyor ve büyük önem veriyorum.

 

Sektörün geleceğine yön verecek gençlere güveniyoruz

Akçansa İnsan Kaynakları Genel Müdür Yardımcısı Berrin Yılmaz

Akçansa İnsan Kaynakları Genel Müdür Yardımcısı Berrin Yılmaz, sektörün geleceğine yön verecek gençlere güvendiklerinin altını çizerek “İşe alım programını 2 ay içerisinde hızla tamamladık. Programa başvuranlar arasından seçilenler, Akçansa içerisinde kendini en iyi şekilde ifade edebileceği iş alanını bulmayı sağlayacak rotasyon programı kapsamında Akçansa’nın İnsan Kaynakları’ndan İşletmeler’e, Satış’tan Finans’a Akçansa’nın tüm departmanlarında 6 ay süreyle çalışacak” diye konuştu.

Akçansa’da kariyerlerine başlayan gençler VR teknolojisi ile özel olarak tasarlanan “Akçansa Evreni”nde oryantasyonlarını tamamladı. Gençler Akçansa Evreni’nde sanal gerçeklik gözlüğünü takarak şirket içindeki departmanları gezdi.


Akçansa:
Temelleri 1967 ve 1974 yıllarında Akçimento ve Çanakkale Çimento ile atılan ve 1996 yılında bu iki şirketin birleşmesi sonucunda Türkiye’nin en büyük çimento üreticisi konumuna gelen Akçansa, bir Sabancı Holding ve HeidelbergCement ortak kuruluşudur.

Çimento ve hazırbeton üretiminde Marmara, Ege ve Karadeniz bölgelerinde faaliyet gösteren Akçansa, iştiraki olan Betonsa şirketi ile 1998 yılında birleşmesi sonucunda, Marmara ve Ege bölgelerine yayılmış 40’a yakın hazırbeton tesisinde “Betonsa” markasıyla hizmet vermektedir. Akçansa, dünya kalite standartlarına uygun ürünleri, kimliği, üstün hizmet anlayışı ve yüksek teknoloji donanımlı tesisleriyle, ülkemizin çimento ihtiyacının %10’unu, toplam çimento ve klinker ihracatının ise %12,5’ini karşılamaktadır. Modern limancılık anlayışıyla hareket eden Akçansa Port markası ile genel kargo, dökme yük, proje yükü, uluslararası ve dahili Ro-Ro, depolama, ardiye, konteyner operasyonları, CFS, dökme sıvı yük hizmetlerinin yanı sıra ‘butik hizmet’ anlayışına sahip limanlarından üçüncü şahıslar da hizmet alabiliyor.

Akçansa’nın vizyonu, tüm paydaşları tarafından güvenilen ve en çok tercih edilen iş modeline sahip şirket olarak, yapı malzemeleri sektöründe tüm sınırların ötesinde sürdürülebilir büyümektir.

Akçansa’nın misyonu, toplumsal, çevresel, yasal ve etik değerlere bağlı kültürü ile tüm sosyal paydaşları için değer yaratarak, toplumun yaşam kalitesini yükselten lider yapı malzemeleri şirketi olmaktır.