(Bürotime) Design Turkey 2018’de İKİ ÖDÜL Birden Aldı!

Türkiye’nin tasarım gücünü dünyaya tanıtmak ve tasarımın ekonomideki rolünün önemine dikkat çekmek için düzenlenen en büyük tasarım organizasyonlarından biri olan Design Turkey Endüstriyel Tasarım Ödülleri, ofis mobilya sektörünün de trendlerini belirliyor. Geliştirdiği özgün ve yenilikçi tasarımlarla “Ofis Mobilyaları” kategorisinde iki farklı ürünüyle, “Good Design Award” ödülünün sahibi olan Bürotime, yeni nesil çalışma alanlarını şekillendirmeye devam ediyor. 

Bürotime, Design Turkey Endüstriyel Tasarım Ödülleri’nde home ofis kullanımı için tasarlanan “Pi” ve bekleme alanları için tasarlanan modüler ürün grubu “Pick” ile İyi Tasarım Ödülü’nü kazandı.

Pi Home Ofis

Özgün Tasarım Anlayışıyla 2 Ödül Birden Kazandı

Alize Çetintaş Küre ve Burak Küre tarafından home ofis kullanımı için özel olarak tasarlanan, doğal ahşap malzeme ve fonksiyonel detaylarla kurgulanan “Pi”, şık ve çevreci bir görsel dile sahip. El işçiliği ile şekillendirilmiş masif ahşap strüktürün yalın ve akışkan formu; yansıtılmak istenen zarif ve zamansız tasarım dilini vurgulayarak sıcak bir hava oluştururken cepli askılık, pano, kalemlik ve diğer masa üstü aksesuarlarıyla fonksiyonelliği en üst noktaya taşıyor.

Pick

b.design team’den Ela Aldıkaçtı’nın tasarladığı “Pick” ise modüler birimlerden oluşan yapısı ve değişen materyal ve renk alternatifleriyle ofislerde birçok kombinasyon yaratma imkânı sunuyor. Dost canlısı ve sempatik etkisiyle çoklu kullanımlarda renkli, hareketli ve heyecan verici olurken, tekil kullanımlarda organik ve sempatik bir ürün olma özelliği taşıyan Pick, kişiliği betimleyen özel bir ürün ailesi. Sosyalleșmeyi vücut dilinde taşıyan Pick, ofislere keyifli bir oturum ve bekleme alanı sunuyor. Form olarak zemine doğru genişleyen yapısıyla stabil bir duruş sergilerken; detay ve bitişlerindeki yumuşak ve kıvrımlı yüzeyleri ile kullanıcının zihinsel dinginliğe ulaşmasına yardımcı oluyor. Tekli, ikili, üçlü, sehpalı/sehpasız, oturum yüzeyi farklı yönlere bakan alternatifleri ile zengin bir ürün ailesi oluşturan Pick ofislerde yaratıcılığı, sosyalliği ve fonksiyonelliği simgeliyor.


Bürotime:
Tosunoğulları A. Ş.’nin 1980 yılından bugüne uzanan deneyimiyle 2000 yılında kurulan Bürotime, faaliyete başladığı günden itibaren üretim teknolojisinde gerçekleştirdiği modernizasyon çalışmaları, çevre dostu altyapısı ve sürdürülebilir çevre politikalarıyla dünya standartlarında üretim gerçekleştirmektedir. 2014 yılında koltuk ve mobilya ürün grubunda Türkiye’de GREENGUARD Gold sertifikası almaya hak kazanan ilk ve tek ofis mobilya üreticisi unvanını elde eden Bürotime, faaliyet gösterdiği ofis mobilyaları alanında uluslararası sertifikasyon çalışmalarına hız kesmeden devam etmekledir. Lider üretici, LEED ve BREEAM gibi dünyada tanınırlığı ve bilinirliği en yüksek yeşil bina sertifikaları talep eden kuruluşların ilk tercihi olurken, her yıl ihracat pazarlarını genişleterek ve üretim kapasitesini arttırarak yerel ekonominin gelişimine katkı sağlamaktadır.