(Ege Vitrifiye) Özel Koleksiyonuyla CERSAIE FUARI’na Hazır!

Her sene İtalya’nın Bolonya şehrinde düzenlenen Uluslararası Seramik Banyo Fuarı Cersaie, bu sene de kapılarını 24-28 Eylül tarihleri arasında sektör profesyonellerine açıyor. Dünyanın dört bir yanından gelen seramik ve banyo markalarına ev sahipliği yapan organizasyon 2019-2020 tasarım trendlerini belirliyor.

Türkiye’nin önemli seramik sağlık gereçleri markalarından biri olan Ege Vitrifiye, Cersaie için fuar hazırlıklarını tamamlamış bulunuyor. Özenle tasarlanan konsept fuar standında sergileyeceği ürünler arasında; sonbaharın moda renklerinde mat lavabo ve klozetler, 2018 senesinde Avrupa Ürün Tasarım Ödülü’ne layık görülen Catamaran serisi ve gelecek sezonun vitrifiye modasına farklı bir boyut getirecek dokulu çanak lavabolar bulunuyor.

Ege Vitrifiye Genel Müdürü Merter Savaş

Türk seramik ve banyo sektörünün tasarım ve ar-ge ile büyüyen markası Ege Vitrifiye’nin Genel Müdürü Merter Savaş,Cersaie, firmamızın her sene düzenli katılım gösterdiği uluslararası bir fuar organizasyonudur. Avrupa başta olmak üzere dünyanın farklı noktalarından firma ve ziyaretçileri bir araya getirmekte, yeni ticaret ağları oluşmasına katkıda bulunmaktadır. Ege Vitrifiye olarak Cersaie Fuarı için çalışmalarımızı başarıyla tamamladık. Ege Vitrifiye ürün portföyünden seçkin serilerimiz ile İtalya’da hem markamızı hem de ülkemizi temsil etmeye hazırız. Bu sene beğeniye sunacağımız ürünlerimizin tasarım ve fonksiyon bütününde değerlendirildiğinde banyolara değer katacak ürünler olduğunu söyleyebiliriz” diye belirtti.

Cersaie Fuarı’nı ihracat açısından değerlendiren Savaş “ Türkiye seramik sağlık gereçleri üretiminde dünyada önemli bir konumdadır.  Ege Vitrifiye üretiminin %60’ı başta Avrupa, Ortadoğu ve Afrika ülkeleri olmak üzere toplamda 72 farklı ülkeye ihraç edilmektedir. Yurtdışı fuarlara katılımlarımız dünya trendlerini takip etme ve yeni bağlantılar yakalama açısından bize önemli fırsatlar sunmaktadır. Cersaie Fuarı bu sene de yeni ürün çalışmalarımıza ve yeni pazarlara ışık tutacaktır.” diye ekledi.

Ege Vitrifiye’nin portföyünde yer alan benzersiz tasarımları, Cersaie Fuarında 30. Hol A20 standında ziyaret edilebilir.