11 Okul’da 1500 Öğrenci (BETONART) ve (Arredamento Mimarlık) Dergileriyle “MİMARLIĞA MERHABADedi!

Binat İletişim & Danışmanlık’ın 2017 yılının Mayıs ayında başlattığı ve ilkini İTÜ’de gerçekleştirdiği “Mimarlığa Merhaba” projesi 2018 Bahar döneminde Türkiye’nin çeşitli şehirlerinden 11 okulda 1500’den fazla öğrenciye ulaştı.

Mimarlık ve iç mimarlık eğitimine yeni başlayan öğrencileri başta basılı ve dijital mimari yayınlar olmak üzere yaz okulları, atölye çalışmaları, öğrenci buluşmaları gibi informel çalışmalarla tanıştırmayı amaçlayan Mimarlığa Merhaba projesi kapsamında, birinci sınıf öğrencilerine mimarlık kültüründe önemli bir yeri olan BETONART ve Arredamento Mimarlık dergileri hediye edildi. Projeye önemli mimarların katılımı ile seminerler, sunumlar, atölye çalışmaları gibi etkinlikler eşlik etti.

 

Sponsor firmaların katkılarıyla Türkiye’deki tüm okullara ulaşmayı hedefleyen Mimarlığa Merhaba; bu dönem içinde Gazi Üniversitesi, Uludağ Üniversitesi, İstanbul Kültür Üniversitesi, Arel Üniversitesi, MEF Üniversitesi, Abdullah Gül Üniversitesi, Sakarya Üniversitesi, Yakın Doğu Üniversitesi, Yıldız Teknik Üniversitesi ve Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi’ne konuk oldu.

2018 yılının ilk Mimarlığa Merhaba etkinliği 28 Şubat 2018 tarihinde Petra The Flooring Co. sponsorluğunda Ankara’da Gazi Üniversitesi’nde, Mimarlığa Merhaba projesinin koordinatörlerinden, mimar ve akademisyen Ferhan Yalçın’ın sunumu ile gerçekleşti. 5 Mart 2018 tarihinde Bursa Beton ve Bursa Çimento sponsorluğunda, Uludağ Üniversitesi’nde gerçekleşen ikinci etkinlikte ise “Genç Mimarlar” söyleşi dizisi kapsamında Tan Akıncı öğrencilerle akademik ve profesyonel deneyimlerini paylaştı.

Mimarlığa Merhaba projesi kapsamında düzenlenen “Mimarlığa Merhaba: İkinci Nesil Mimarlar – İç Mimarlar” panel dizisinin ilki 3 Nisan’da Kültür Üniversitesi’nde Petra The Flooring Co.’nun katkılarıyla gerçekleşti. Panelde Suzan Sanlı Esin, Yalın Tan ve Ali Derya Dostoğlu erken yaşta tanıştıkları mimarlık kültüründen ve  profesyonel deneyimlerinden bahsettiler. “İkinci Nesil Mimarlar – İç Mimarlar” panel dizisi 18 Nisan’da Öney Mimarlık’ın katkılarıyla MEF Üniversitesi’nde Hande Öney’in katılımıyla; 15 Mayıs’ta Duravit’in katkılarıyla, Ali Derya Dostoğlu ve Uğur Özer’in katılımıyla Yıldız Teknik Üniversitesi’nde devam etti. 24 Nisan’da Öney Mimarlık’ın destekleri ile Abdullah Gül Üniversitesi’nde gerçekleştirilen sunumda ise Neslihan İmamoğlu, TAG Platform’un projeleri, BETONART Mimarlık Yaz Okulu gibi informel çalışmalardan bahsetti.

Mimarlığa Merhaba, okullara özel düzenlediği projelerin, söyleşi dizilerinin yanı sıra okulların daveti üzerine 11 Nisan’da Arel Üniversitesi’nde düzenlenen bir sergi, 25 Nisan’da Sakarya Üniversitesi’nde gerçekleştirilen atölye haftasına katıldı. Dönemin son etkinliği ise 24 Mayıs 2018 tarihinde Duravit’in katkılarıyla Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi’nde düzenlendi.

Yeni dönemde daha fazla okula ve öğrenciye ulaşmak isteyen Mimarlığa Merhaba’nın programını web sitesinden ve sosyal medya hesaplarından takip edebilirsiniz:

www.mimarligamerhaba.com
Twitter: @mimarlikmerhaba
Facebook: Mimarlığa Merhaba
Instagram: mimarligamerhaba
#mimarligamerhaba

 


Mimarlığa Merhaba:
“Mimarlığa Merhaba” mimarlık ve iç mimarlık eğitimine yeni başlayan öğrenciler için özel olarak hazırlanan, öğrencileri başta mimarlık alanındaki iki önemli dergi BETONART ve Arredamento Mimarlık olmak üzere dijital ve basılı yayınlarla tanıştırmayı amaçlayan sunum, seminer, sempozyum gibi etkinlikler ile desteklenen bir Binat İletişim&Danışmanlık projesidir.