(Tepe Servis), Fransa’nın KÖKLÜ Şirketi (Klépierre) ile Gücünü Birleştirdi!

Tepe Servis ve Yönetim A.Ş, Avrupa’nın en büyük halka açık alışveriş merkezleri yatırım ve yönetim şirketi Fransız Klépierre ile işbirliğine gitti. Entegre tesis çözümleri ve tesis yönetiminde hizmet kalitesini en üst seviyeye taşımayı hedefleyen Tepe Servis, bu iş birliğiyle birlikte alışveriş merkezlerinin yönetim hizmetlerini de yürütecek. Klépierre işbirliği, Anatolium AVM (Bursa), Tekira AVM (Tekirdağ), Teraspark AVM (Denizli), ADA AVM (Adapazarı) ve Tarsu AVM/(Tarsus) tesis yönetim hizmetlerini kapsıyor.

Fransa’nın köklü şirketi Klépierre ile yapılan anlaşmanın Türkiye’nin çeşitli yerlerindeki beş AVM’yi kapsadığını ifade eden Tepe Servis ve Yönetim Genel Müdürü Canan Çakmakcı, “Hizmet sözleşmesi kapsamında taahhütlerimizi yerine getirerek maksimum fayda ile minimum maliyet oluşturmayı hedefliyoruz. Yönetim hizmetlerini üstlendiğimiz AVM’lerde kaliteyi artırarak daha sağlıklı bir yapıda işlerlik sağlamak için çalışacağız” diye konuştu.

Canan Çakmakcı

Tepe Servis’in sektöründe dinamizmi ile dikkat çeken bir şirket olduğunu belirten Canan Çakmakcı, şu değerlendirmelerde bulundu: “Hizmet sektöründe her geçen gün detaylanan ve genişleyen müşteri beklentilerine kapsamlı yanıt verebilmek, hız ve çeviklik hayati önem taşıyor. Biz de buna en iyi şekilde cevap verebilecek yapıya sahibiz. 8 bin kişiye yaklaşan personel sayımız,  200’ün üzerinde kurumsal müşterimiz ile Türkiye’nin 81 ilinde faaliyetteyiz. Ülke genelinde 24 adet AVM’ye hizmet sunuyoruz. Yüzde olarak ağırlık İstanbul’da ancak Urfa’dan İzmir’e kadar pek çok farklı ilde AVM projemiz bulunuyor.”

Tepe, Sektördeki Yerini Daha Da Sağlamlaştıracak

Klépierre gibi uluslararası büyük bir ortakla çalışarak Türkiye pazarındaki yerlerini daha da sağlamlaştıracaklarını belirten Tepe Servis Genel Müdür Yardımcısı Miktat Kuzhan, elde edilecek  know-how ile başka müşterilerine de aynı kalitede hizmet sunacaklarını söyledi.

Tepe Servis’in tesis yönetim tecrübesiyle, Klépierre’nin birikiminin bir araya getirilerek ortak sinerji yaratılacağını anlatan Kuzhan, “Böylelikle AVM’lerin daha iyi ve kaliteli hizmetle, daha verimli çalışmasının yolları ortaya çıkacak. Her bir projeye yönelik özel ve ayrıntılı çalışmalar yapılacak. Teknik cihazlar, aydınlatma, soğutma, ısıtma sistemleri ile temizlik, güvenlik hizmetleri gibi unsurlar en ince noktasına kadar takip edilip, ölçümlenerek AVM’ler daha verimli ve kaliteli hale getirilecek” diye konuştu.


Tepe Servis:
Tepe Servis ve Yönetim A.Ş. Bilkent Holding’e bağlı olarak 2008 yılında kurumsal temizlik başta olmak üzere her tür destek hizmetleri, entegre tesis yönetimi, çağrı merkezi ve akıllı kart hizmetleri alanlarında hizmet vermek amacıyla kuruldu.

Kamu Özel İşbirliği kapsamında hizmete açılan ilk üç şehir hastanesi olan Mersin, Isparta ve Yozgat’ta 3 bin kişiyle medikal olmayan destek hizmetleri ile teknik hizmet sunan Tepe Servis’in diğer projeleri arasında; Yapı Kredi Bankası, Ziraat Bankası, TFKB, Odeabank, Aktifbank, Enerjisa, İÇDAŞ, Bosch, Petrol Ofisi, Doğadan, Barilla, Kansai Altan, Mersin International Port MIP, Bezmialem Vakfı Hastaneleri, IDO, Koç Kuleleri, Regnum Sky Tower, Buyaka AVM, Akasya AVM, Akbatı AVM, 42 Maslak, Mall of İstanbul Residence, Maslak 1453, Uphill Court, Setur Duty Free Mağazaları, Rossmann gibi farklı sektörlerden birçok kurum ve kuruluş yer alıyor.

Tepe Servis, 8 bin kişiye yaklaşan personeli ile 200’ün üzerinde kurumsal müşteriye, ülke genelindeki 2 bin noktada hizmet veriyor.

Klépierre:
16 ülkede, 140 alışveriş merkezi ile faaliyet gösteren Klépierre’nin portföy değeri21 milyar Euro. Türkiye’de toplam değeri 550 Milyon Avro olan, 250 bin metrekare kiralanabilir alanı bulunan yedi alışveriş merkezinin yatırımı, yönetimi, kiralanması ve geliştirilmesini üstleniyor.

Klépierre, Akmerkez Alışveriş Merkezi’nin yüzde 46,92’sine, Teras Park ’in yüzde 51’ine, ADA, 365, Tekira, Anatolium Bursa, Tarsu alışveriş merkezlerinin ise tamamına sahip.