(Bien Seramik) Kurucusu Nurullah Ercan Konya’da ÖĞRENCİ YURDU Yaptırıyor

Ercan Şirketler Topluluğu ve Bien Seramik’in Yönetim Kurulu Başkanı Nurullah Ercan memleketi Konya’da annesi adına yaptırdığı Hasta Konuk Evi’nin ardından Akören’de beş katlı öğrenci yurdu yaptırmak için protokol imzaladı.

Ercan Şirketler Topluluğu ve Bien Seramik’in Yönetim Kurulu Başkanı Nurullah Ercan  ve Selçuk Üniversitesi Rektörlüğü arasında Akören’de bulunan beş katlı öğrenci yurdu ve arsasının devri için protokol imzalandı. Selçuk Üniversitesi Rektörlük Makamı’nda gerçekleşen protokole Selçuk Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Mustafa Şahin,  Nurullah Ercan, Eski Köy Hizmetleri Genel Müdürü Ali Altuntaş ve Akören Ali Rıza Ercan Meslek Yüksekokul Müdürü Doç.Dr. Eray Tulukcu katıldı.

Nurullah Ercan, Selçuk Üniversitesi’nin şehrin gözbebeği olduğunu belirterek, “Üniversitemize hizmet etmekten ve ortak çalışmalarda bulunmaktan dolayı mutluluk duyuyoruz. Rahmetli babam için yapılan yurt binası benim adıma kaldı. Zaten işletmesi üniversiteye aitti. Bugünden sonra da gerçek hükmünü üniversitemize devretmiş bulunuyoruz” dedi.

Selçuk Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Mustafa Şahin, protokolün imzalanmasının ardından yaptığı açıklamada, “Akören Ali Rıza Ercan Meslek Yüksekokulumuzun kurucusu ve isim babası Ercan Ailesi üniversitemize yaptığı hizmetlere bir yenisini ekledi. Okulumuzun arazisinin içinde bulunan bir yurt binasını kullanmak üzere üniversitemize tahsis ettiler. Çok hayırlı ve bereketli bir yatırım yaptınız. Bu şekilde üniversitemizin hem eğitim öğretim hem de hizmet kalitesini yükseltecektir” dedi.


BİEN:
Üre­ti­mi Bi­le­cik ve Bo­zü­yü­k’­teki fab­ri­ka­la­rın­da ya­pıl­an Bien ürün­le­ri, yur­t i­çin­de 130’u aş­kın yet­ki­li sa­tı­cı­sı ve 3.500’ü aş­kın sa­tış nok­ta­sıy­la pa­zarda ye­ri­ni al­mak­ta­dır. Üretiminin yüz­de 35’ini yurt dı­şın­da 70’e yakın ül­ke­ye ih­raç eden Bien, yaklaşık 25 milyon m2’yi aşan üre­ti­mi ile sek­tö­rün önem­li oyun­cu­la­rın­dan­ biri.

Bien, Bilecik ve Bozüyük’teki üretim tesisleri ile Türk ve Dünya Seramik pazarına ürünler sunan bir markadır. Dünyaca ödüllü tasarımları ve 800’ü aşkın ürün yelpazesiyle sektörün yenilikçi markası Bien, 6 kıtada70’e yakın ülkeye ihracat gerçekleştirmektedir. Tüm üretimini TS EN 14411 standardına uygun olarak sürdüren Bien, Entegre Yönetim Sistemini kurarak ISO 9001:2008, ISO 14001:2005 ve OHSAS 18001:2008 sertifikalarını almaya hak kazanmıştır. En yeni teknolojileri takip eden, bu teknolojileri üretim gücüne aktarmayı hedefleyen Bien, yer ve duvar karosu ile porselen karo üretiminde Dijital Baskı Sistemleri’ni Aralık 2009 tarihinden itibaren kullanmaya başlayarak, Türkiye’de Dijital Teknoloji ile üretilen duvar karolarının ilk üreticisi olmuştur.

Yaptığı yeni yatırımlar ile Bilecik ve Bozüyük’teki fabrikalarında yılda ortalama 25 milyon metrekare yer, duvar karosu, porselen karo ve teknik porselen üreten Bien, 2011 yılında seramik sağlık gereçleri (SSG) alanında da yaptığı yatırımla, karo seramik üretimine, vitrifiye üretimini de eklemiştir. Fabrika içi geri kazanımlarla enerji ve su tasarrufu konusunda çevre dostu teknolojilere de yatırım yapan Bien, atık su arıtma tesisinde arıtılan suyun neredeyse %100’ünün geri dönüşümünü sağlamaktadır.