[Söyleşi]: “Burayı ziyaret eden kitle bizim asıl hedef kitlemiz”

Architect@Work’te Dalsan Proje Hizmetleri ve Teknik Pazarlama Yöneticisi Ali Kanver sorularımızı cevapladı.

 

Türkiye’de ikinci kez düzenlenen ARCHITECT@WORK’e geçen sene katılmış mıydınız?

Birincisine de katıldık. İkisine de katılan firmalardan biriyiz.

Bu sene de katılma kararınızı etkileyen ne oldu?

Açıkçası burayı ziyaret eden kitle bizim asıl hedef kitlemiz bu hedef kitleyi her zaman bulamıyorsunuz; en büyük etken burada nokta atışı yapabiliyorsunuz. Architect@Work iki günlük bir workshop gibi aslında bu ve bu iki günlük çalışmada normalde uzun günler süren yapı fuarlarından çok daha fazla sayıda kişiye ulaşabildik hedef kitlemizden. İkinci neden de fuarın inovatif ürünlere yönelik olması her zaman böyle yeni bir ürünümüzün olması.

İkisine de katılmış bir firma olarak geçen sene ile bir karşılaştırma yapabilir misiniz?

Geçen yıla oranla bu yıl %100 daha fazla talep var; katılımcı değil ama ziyaretçi anlamında. Ve gerçekten de teknik insanlar geliyor; bu bizim için çok önemli.

ARCHITECT@WORK 2017’de hangi yeniliklerinizi tanıtıyorsunuz?

Biz aslında alçı, alçı levha üreticisiyiz ama sadece bunları üretmiyoruz. Dış cephede “bordex” dediğimiz bir ürünümüz var, “bordex roof” yine yeni bir ürünümüz ve geçen yıl burada onun tanıtımını yapmıştık. Dalsan zemin sektörüne de girdi. Bu yıl “zeminden çatıya, duvardan duvara” sloganımıza uygun bir şekilde zeminde geliştirdiğimiz yeni ürünümüz döşeme betonu üzerine kullanılan, hazır karışım zemin harcı Maxicoat’u tanıtıyoruz.