(Filli Boya)’dan Yeni Nesil Dış Cephe Boyası: AmphiBolin Silk

AmphiSilan’ın yaratıcısı Filli Boya, yeni bir dış cephe boyası sunuyor. İpeksi mat parlaklığındaki dış cephe boyası AmphiBolin Silk, Türkiye’nin ilk Silikon Modifiye Saf Akrilik dış cephe boyası olma özelliği taşıyor. AmphiBolin Silk, yeni nesil silikon modifiye saf akrilik yapısı sayesinde binaların daha canlı ve estetik bir görünüme kavuşmasını sağlayarak sektörde fark yaratmaya hazırlanıyor.

AmphiSilan’ın üstün teknolojisi ve tecrübesinden yararlanılarak geliştirilen AmphiBolin Silk ile organik esaslı pigment olan canlı renkler, inorganik renkler kadar solmaya karşı direnç gösteriyor. Güneşin yıpratıcı UV ışınlarına karşı son derece dirençli yapısı ile boya tabakasının ilk günkü canlılığının yıllarca korunmasını sağlayan AmphiBolin Silk, UV etkilere karşı renk dayanımının yanında parlaklık dayanımı ile dış cephe boyalarından beklenenden çok daha fazlasını sunuyor.

AmphiBolin Silk’in eşsiz ipeksi mat dokusu ile dış cepheler göz alıcı parlaklığa kavuşurken aynı zamanda zarif bir dokuya da sahip oluyor. Sağlanan en iyi parlaklık sayesinde renkler daha canlı, yüzeyler daha estetik bir görünüm elde ediyor.

AmphiBolin Silk, Filli Boya’nın özel olarak geliştirdiği silikon modifiye saf akrilik bağlayıcı teknolojisi sayesinde yüksek nefes alma kabiliyeti ve üstün su iticiliğine sahip. Özel yapısı ile duvardaki nemi dışarı atarak boyanın dökülmesini tamamen engellemiş oluyor. Ağır iklim şartlarına karşı geliştirilen formülü sayesinde de uygulanan boya yüzeyle bütünleşiyor, uzun yıllar zorlu koşullara direnç gösteriyor. Aynı zamanda karbondioksit bariyeri oluşturan AmphiBolin Silk, karbondioksit geçirimsizliği sayesinde yapı içerisinde metallerin korozyonunu engelleyerek betonu koruyor, tüm ısı yalıtım sistemleri üzerinde güvenle kullanım sağlıyor.

AmphiBolin Silk, içeriğindeki teknoloji sayesinde boyanın yüzey ile paralel bir şekilde esnemesine olanak vererek, dış cephenin en büyük sorunlarından biri olan yüzeyde oluşabilecek mikro ve kılcal çatlakları engelliyor. Ayrıca üstün yayılma özelliği ile son derece örtücü bir kullanım sağlarken, iki farklı desen uygulamasıyla düz boya olarak uygulanabileceği gibi, inceltilmeden uygulandığında tekstürlü son kat boya olarak da kullanılabiliyor. Renxmatik Renklendirme Sistemi’nden de sınırsız renk seçeneği sunuyor.