(Otis) Güney Avrupa ve Türkiye Bölgesi’nin JDE PROJE MÜDÜRLÜĞÜNE Ebru Elmasdağ Aksu Atandı!

Otis’in yönetiminde uluslararası bir atama gerçekleşti. Proje Yönetimi ve Bilgi Teknolojileri alanlarında 18 yıldan fazla tecrübeye sahip olan Ebru Elmasdağ Aksu, Otis’in Güney Avrupa ve Türkiye Bölgesi’nin JDE Proje Müdürü olarak görev yapacak.

Ataması Ağustos 2017 tarihinde yapılan Ebru Elmasdağ Aksu,  Otis Güney Avrupa ve Türkiye Bölgesi, JDE Proje Müdürü olarak görev yapacak. Ebru Elmasdağ Aksu, sorumlu olduğu bölgedeki tüm JDE faaliyetlerini koordine edecek. Yeni yazılımla bölgenin iş süreçlerinin gelişimini sağlayacak ve bu değişimin yönetimini üstlenecek.

Ebru Elmasdağ Aksu, yeni görevinde Güney Avrupa ve Türkiye IT Direktörü Ricardo Luengo’a bağlı olarak Madrid ofisinde görev alacak JDE programı kullanıcıları ve ilgili diğer IT yöneticilerine de destek verecek. Ebru Elmasdağ Aksu,  Otis Türkiye’nin global pozisyona atanan ilk kadın yöneticisi oldu.

Proje Yönetimi ve Bilgi Teknolojileri alanlarında 18 yıldan fazla tecrübeye sahip olan Ebru Elmasdağ Aksu, Buga Otis’te 2014 yılında Yazılım Uygulamaları Proje Yöneticisi olarak göreve başlamıştı.  Ebru Elmasdağ Aksu, lisans eğitimini İstanbul Teknik Üniversitesi Metalürji ve Malzeme Mühendisliği bölümünde tamamlamış, aynı üniversitede Mühendislik Yönetimi alanında yüksek lisans yapmıştır. PMP (Project Management Professional) sertifikasyonu eğitimini alan  Ebru Elmasdağ Aksu, PMI (Project Management Institute) yayınlarını da takip ederek kariyer gelişimine devam ediyor.


Otis Türkiye Hakkında
1865’te İstanbul’da kurulan ve 1921’den bu yana kesintisiz olarak asansör sektöründe faaliyet gösteren Türk firması Buga, 1991 yılında Buga Otis (Otis Türkiye) adını aldı. Bugün, Türkiye’nin en büyük 500 sanayi kuruluşu içinde yer alan tek asansör firması olan Otis Türkiye, yılda 2.000 adet asansör ve yürüyen merdiven/yol kapasitesi ile bulunduğu bölgede önemli bir üretim üssü olarak konumlanıyor. Dünyanın ilk emniyet sistemli asansörünü 1853 yılında icat eden Elisha Otis’in temellerini attığı Otis; 200’den fazla ülkede ürün ve hizmet sunuyor. Otis, dünyanın havacılık ve inşaat sektöründeki lider firması United Technologies çatısı altında faaliyet gösteriyor.