(Kastamonu Entegre) İtalya Pazarının Yüzde 20’sini Hedefliyor!

Kastamonu Entegre, 10-13 Ekim tarihleri arasında SICAM Fuarı’na katıldı. Fuar kapsamında basın mensupları ile buluşan İtalya Tesisi Genel Müdürü Esat Özoğuz, İtalya yatırımına vurgu yaptı.

2017 yılının ilk yarısında İtalyan Gruppo Trombini’yi satın alarak bünyesine katan Kastamonu Entegre, 10-13 Ekim tarihlerinde İtalya’da gerçekleşen, sektörün en önemli fuarlarından biri olan SICAM Fuarı’nda kurumsal başarıları ve ürünleri ile ilgi odağı oldu. İtalya’nın Pordenone şehrinde gerçekleşen fuar, dünyanın dört bir yanındaki sektör profesyonellerini bir araya getirdi. Sektördeki son yenilikleri ve teknolojik gelişmeleri takip etmek isteyen yatırımcıları ağırlayan SICAM Fuarı bu yıl 9. kez düzenlendi.

Fuar kapsamında gerçekleştirilen toplantıda basın mensupları ile buluşan Kastamonu Entegre, İtalyan basını ile bir araya geldi. Toplantıya yoğun ilgi gösteren basın mensupları Kastamonu Entegre ve İtalya yatırımı hakkında detaylı bilgi aldı. Kastamonu Entegre Marka ve Kurumsal İletişim Müdürü Naci Güngör’ün gerçekleştirdiği kurumsal tanıtım sunumuyla başlayan toplantı, İtalya Tesisi Genel Müdürü Esat Özoğuz’un konuşması ile devam etti.

İtalya’daki yatırım ile ilgili bilgi veren İtalya Tesisi Genel Müdürü Esat Özoğuz“Gruppo Trombini, Pomposa’da bulunan yılda 480 bin m³, Frossasco’da bulunan yılda 320 bin m³ kapasiteli iki ayrı yonga levha tesisiyle, toplamda yıllık 800 bin m³ kapasiteye sahip. Satın alınan tesislerin 2018 yılından itibaren devreye alınması ile birlikte orta vadede şirketimiz toplam 5.8 milyon m³/yıl üretim kapasitesiyle global pazardaki konumunu güçlendirecek” dedi.

Kastamonu Entegre’nin gerçekleştirdiği bu yatırımla, İtalya’da yüzde 20 pazar payı hedeflediklerini belirten Özoğuz“Şirketimiz, bu tesislerde, sektöre yönelik ham ve melamin kaplı yonga levha ve laminat üretmeyi amaçlıyor. Önümüzdeki yıllarda, bu tesislerimizdeki üretimleri, sektörün nabzının attığı SICAM Fuarı’nda sunmanın heyecanını şimdiden yaşıyoruz” dedi.

Kastamonu Entegre’nin bu yatırımla birlikte yurt dışı yatırımları toplam 800 milyon euroyu aştığını vurgulayan Özoğuz “Bu satın alma ile birlikte şirketimizin üretim haritasına İtalya’yı eklemenin gururunu yaşarken, mobilya sektörünün kalbinde, İtalya’da üretim yapacak olmanın heyecanı içinde olduğumuzu vurgulamak isterim” dedi.

Fuar standı basın toplantısının ardından, sektör profesyonelleri ağırladı

Yurt içi ve yurt dışında katıldığı fuarlarda son trendleri yansıtan ürün grupları ile öne çıkan Kastamonu Entegre’nin SICAM Fuarı’ndaki standı, mobilya ve iç dekorasyon sektörlerindeki uluslararası katılımcı ve ziyaretçilerin ilgi odağı oldu. Kastamonu Entegre, fuarda Technotop, Floorpan (Classic, Register, Natural, Urban, Boutique) Floorpan Rusya (Red, Black, Yellow) ve Doorpan ürünleri öne çıktı.


Kastamonu Entegre:
1937 yılında temelleri atılan Hayat Holding çatısı altında 1969 yılında kurulan Kastamonu Entegre, ilk tesisi olan Yonga Levha Fabrikası ile 1971 yılında Kastamonu’da üretime başladı. 2016 yılı itibariyle yıllık 2.4 milyon m³ MDF, 2.6 milyon m³ yonga levha, 70 milyon m² laminat parke, 19.5 milyon adet kapı paneli ile toplamda 5 milyon m³ ahşap levha üretim kapasitesine sahiptir. 2016 yılında 440 milyon dolar yurtdışı faaliyetlerinden kaynaklı olmak üzere 1.1 milyar dolar konsolide ciro gerçekleştiren Kastamonu Entegre Ağaç Sanayi, Türkiye’de sektör liderliğinin yanı sıra Avrupa’da 4’üncü sırada, dünyada ise 7’inci sırada yer almaktadır. Kastamonu Entegre’nin yurt içinde Gebze, Kastamonu, Balıkesir, Samsun, Tarsus ve Adana’da, yurt dışında ise; Romanya, Bulgaristan, Rusya, İtalya ve Bosna Hersek’te olmak üzere 18 ayrı üretim tesisi bulunmaktadır. Toplam 96 ülkeye ihracat gerçekleştiren Kastamonu Entegre, 5 bin 700 kişiye istihdam sağlamaktadır. Kastamonu Entegre, ISO 9001 Kalite, OHSAS 18001 İş Sağlığı ve Güvenliği, ISO 50001 Enerji Yönetimi, FSC (Sürdürülebilir Orman Yönetimi) kalite sistemleri ile Medepan markalı MDF ürünleri için TSE E0 Belgesi ve dünyanın önemli sertifikalandırma kuruluşlarından WKI tarafından verilen CARB Phase2 (California Air Resources Board) ile TURQUALITY® Belgesi’ne sahiptir. Kastamonu Entegre, TSE ve Avrupa Normları’na (EN) uygun üretim yapmaktadır.

Detaylı bilgi için: www.keas.com.tr