(Bien) Alanya Bayisi 3 Şubat’ta Hizmete Girdi!

Bien Seramik’in 3 Şubat’ta Alanya’da hizmete giren bayinin açılış töreninde Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, Alanya Ticaret Odası Başkanı Mehmet Şahin, Yılmazlar Grup Yönetim Kurulu Başkanı Nazmi Yılmaz, Yılmazlar Genel Müdürü Gürhan Karan konuşma yaptı. Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun yazılı tebrik gönderdiği Yılmazlar Grup Bayisi’nin açılışına Bien ailesinin birçok çalışanı katıldı.

Daima yeni tasarımları ve yenilenen yapısıyla genç kalanların markası Bien Seramik Alanya’da mağaza açtı. Mağazanın sahibi yapı sektöründe 30 yıllık deneyimi olan Yılmazlar Grup’un Alanya’da 3 Şubat Cuma günü hizmete sundukları mağaza 5.300 malanı olan 3 katlı bir yapı. 8 dönümlük kapalı ve açık deposu da bulunan kendine ait otoparkı mevcut olan mağazanın bir avantajı da şehir merkezine çok yakın olması…

1486716792_a____l____Konsept mağazada Bien’in tasarımları ile oluşturulmuş birçok canlı mekan yer alıyor. Otellere, yaşam alanlarına bahçe ve banyo tasarımlarına faklı ve yaratıcı çözümler getiren mağazada Bien’in çeşitli fiyat aralığında zengin ürün gamını bulmak mümkün. Alanya’da yapı sektörüne inovatif çözümler arayanların adresi olacak mağaza Obagöl Mahallesi Çevreyolu Caddesi 85 no’lu adreste sektör profesyonelleri ve Alanyalılar ile buluşmaya hazır.

1486716790_alanya_ticaret_odas___ba__kan___mehmet___ahin
Alanya Ticaret Odası Başkanı Mehmet Şahin
1486716843_genel_m__d__r_g__rhan_karan
Yılmazlar Genel Müdürü Gürhan Karan

Mağazada özellikle öne çıkan ürünler kullanımı pratik, temizliği kolay ve uzun süre dayanıklılığı olan 60×120 büyük ebatta üretilmiş tasarımlar, ahşap görünümlü seriler, ödüllü tasarım Stellata ve Adonis serileri, Beton, Dune ve Carrara serileri, mermer görünümlü Marmol serisi. Vitrifiyede ise özellikle Harmoni ve Fracture serilerinin tercih edildiği geniş ve canlı mekanlar mevcut.1486716580_20161114_124420

 


Bien:
Üre­ti­mi Bi­le­cik ve Bo­zü­yü­k’­teki fab­ri­ka­la­rın­da ya­pıl­an Bien ürün­le­ri, yur­t i­çin­de 130’u aş­kın yet­ki­li sa­tı­cı­sı ve 3 bi­ni aş­kın sa­tış nok­ta­sıy­la pa­zarda ye­ri­ni al­mak­ta­dır. Üretiminin yüz­de 35’ini yurt dı­şın­da 70’e yakın ül­ke­ye ih­raç eden Bien, yaklaşık 25 milyon m2’yi aşan üre­ti­mi ile sek­tö­rün önem­li oyun­cu­la­rın­dan­ biri.

Ercan Şirketler Grubu tarafından 2006 yılında kurulan Bien Seramik, Bilecik ve Bozüyük’teki üretim tesisleri ile Türk ve Dünya Seramik pazarına ürünler sunan bir markadır. Dünyaca ödüllü tasarımları ve 800’ü aşkın ürün yelpazesiyle sektörün yenilikçi markası Bien, 6 kıtada70’e yakın ülkeye ihracat gerçekleştirmektedir. Tüm üretimini TS EN 14411 standardına uygun olarak sürdüren Bien, Entegre Yönetim Sistemini kurarak ISO 9001:2008, ISO 14001:2005 ve OHSAS 18001:2008 sertifikalarını almaya hak kazanmıştır. En yeni teknolojileri takip eden, bu teknolojileri üretim gücüne aktarmayı hedefleyen Bien, yer ve duvar karosu ile porselen karo üretiminde Dijital Baskı Sistemleri’ni Aralık 2009 tarihinden itibaren kullanmaya başlayarak, Türkiye’de Dijital Teknoloji ile üretilen duvar karolarının ilk üreticisi olmuştur.

Bien Seramik, TSE YILDIZ/ÇİFT YILDIZ belgelendirmesi ile Türk standardlarında belirtilen şartların üzerinde özelliklere sahip ürünlerin farklılığını ortaya çıkarmak, standartlarda belirtilen asgari şartlarla sınırlı kalmayan sanayicimizi ARGE faaliyetlerine teşvik etmek, ürün kalitesi yönüyle rekabet eden sanayicimizin farkını ortaya koyabilmek ve standardın üzerinde özellikleri yönünden öne çıkan ürünlerin tüketicilere ulaşmasını sağlamak amaçlanmaktadır.

Yaptığı yeni yatırımlar ile Bilecik ve Bozüyük’teki fabrikalarında yılda ortalama 25 milyon metrekare yer, duvar karosu, porselen karo ve teknik porselen üreten Bien, 2011 yılında seramik sağlık gereçleri (SSG) alanında da yaptığı yatırımla, karo seramik üretimine, vitrifiye üretimini de eklemiştir. Fabrika içi geri kazanımlarla enerji ve su tasarrufu konusunda çevre dostu teknolojilere de yatırım yapan Bien, atık su arıtma tesisinde arıtılan suyun neredeyse %100’ünün geri dönüşümünü sağlamaktadır.